• B-tým zápasy

• 06.06.2023

Po velmi dobrém výkonu porazila rezerva Dukly svou „vrstevkyni“ z Viktorie Plzeň po pěkných akcích

V devětadvacátém kole ČFL, sk. A přivítala rezerva B-týmu Dukly na domácím travnatém hřišti v Přední Kopanině favorizovaný tým FC Viktoria Plzeň B. V podzimní části, ve čtrnáctém kole, béčko Dukly na hřišti v Plzni prohrálo 1:3, když plzeňští vedli již 3:0 a my jsme korigovali v poslední minutě brankou J. Štefančina na 1:3. O půl roku později na sebe narazila stejně „mladá“ mužstva (Dukla s věkovým průměrem 20,5 roku, Plzeň 20,2 roku) a tentokrát byla po většinu první půle aktivnější Dukla, ve druhém poločase pak byla hra vyrovnanější. Dukla se dostala do vedení po pěkné akci R. Fojta a O. Jelínka, hosté vyrovnali po průniku k brankové čáře a tečovanou střelou bránícím hráčem Dukly vyrovnali. Dukla pak nakonec zaslouženě tři minuty před koncem „lahůdkovou“ technickou střelou Ch. Bačinského, který přišel béčku vypomoci z dorostu Dukly, překlopila skóre ve svůj prospěch na 2:1. Po tomto zápase hosté z Plzně zůstávají v tabulce ČFL, sk. A na třetím místě se ziskem 53 bodů a rezerva Dukly se ziskem 35 bodů „odskočila“ mužstvům ze sestupových míst na chvostu tabulky na průběžné 11. místo. Dukla tímto bodovým ziskem si zajistila účast i v příštím ročníku ČFL O minulém víkendu B-tým Viktorie Plzeň doma remizoval 0:0 s Přešticemi. Rezerva Dukly v minulém kole prohrála na domácím hřišti s již jistým vítězem ČFL, sk. A, celkem Jiskry Domažlice 1:2. Rezervní tým Dukly v tomto zápase posílili z A-mužstva Dukly v obraně F. Matoušek a v záloze J. Hudec a J. Uhlíř a v útoku J. Hodek. V zápase, v němž hosté vycházeli z rozestavení 4 – 4 – 2, se od počátku hrálo podle not domácího týmu. Hosté, dirigovaní zkušenějším hráčem, osmadvacetiletým stoperem, kapitánem Čihákem, se snažili kombinacemi po stranách a následných centrovaných míčích do prostoru pokutového území překonat obranu Dukly. Vývoj zápasu však, zejména v prvních 35 minutách, dirigovala Dukla. Ve 21. minutě zatáhl míč na prostředek R. Fojt, na úrovni pokutového území si narazil míč s O. Jelínkem a sám proti brankáři hostí nezaváhal a dostal Duklu do uklidňujícího vedení. V následující čtvrthodině si dukláci vypracovali další tři brankové příležitosti, ale ani O. Jelínek (dvakrát) ani A. Zapletal je neproměnili v další branky. Naopak hosté v posledních deseti minutách vyrovnali hru a získali mírnou převahu, kterou „přetavili“ po křížném míči z levé strany ve vyrovnávací branku v 42. min., když obrana Dukly tečovala z úhlu z levé strany „polocentr - polostřelu“ do vlastní branky. O poločase se tak odcházelo do kabin za nerozhodného stavu 1:1. Do druhého poločasu trenér Dukly vystřídal nakopnutého O. Jelínka Ch. Bačinským, který zaujal místo v záloze a ze záložní řady se na hrot útoku posunul J. Hodek. Hosté o poločase nestřídali. Do druhého poločasu vstoupili lépe hosté z Plzně. Hned ve 47 min. prudkou střelu hostí z 28 metrů pod břevno výtečně stačil vyrazit na rohový kop brankář D. Spilka. Postupem času pak Dukla vyrovnala hru a po sériích střídání na obou stranách se pak hra odehrávala mezi pokutovými územími. Rozhodnutí přinesla 87. minuta, kdy Ch. Bačinský pěknou trefou z 15 metrů bez přípravy, tísněný obranou hostí stačil technicky obstřelit brankáře hostí a „vymést pavučinku“ v pravém vinglu, 2:1 pro Duklu. V samém závěru, v nastaveném čase tří minut pak hosté zahrávali dva rohové kopy, kdy si do pokutového území naběhl i brankář Plzně Daněk, ale obrana Dukly pracovala spolehlivě a hosty k zakončení nepustila. Mladíci Dukly v zápase potvrdili vzestupnou tendenci v jarní části sezóny a po ztrátě bodů v samém závěru v předchozím kole s Domažlicemi, byli to tentokrát naopak oni, kdo v samém závěru získali důležité tři body. Dukla se ziskem 35 bodů v průběžné tabulce ČFL, sk. A postoupila na jedenácté místo, a tento bodový zisk znamená jistotu setrvání v ČFL i pro příští ročník 2023-24. Dnešní soupeř zůstává v tabulce ČFL, sk. A na třetím místě se ziskem 53 bodů s dvoubodovým náskokem před čtvrtým FK Loko Vltavín.