• B-tým zápasy

• 16.05.2023

Po dvou rozdílných poločasech si odvážejí efektivnější hosté důležité tři body

V šestadvacátém kole ČFL, sk. A přivítala rezerva B-týmu Dukly na domácím travnatém hřišti v Přední Kopanině tým FC Písek fotbal. V podzimní části, v jedenáctém kole, béčko Dukly na hřišti v Písku prohrálo 1:3, když jsme o poločase vedli z penalty brankou J. Štefančina a písečtí otočili vývoj zápasu ve druhé půli. Obdobně se vyvíjel i aktuálně odehraný zápas, kdy jsme šli v první půli do zaslouženého vedení z penalty zahrávané F. Lehkým, ale písečtí ve druhé půli otočili skóre ve svůj prospěch na 1:2. O minulém víkendu FC Písek remizoval na domácím hřišti s lídrem skupiny A ČFL, Jiskrou Domažlice 3:3 po poločase 1:1, když pak dvěma brankami v devadesáté minutě zvrátil nepříznivý stav z 1:3 na konečných 3:3. Rezerva Dukly v minulém kole přivezla bod za remízu 2:2 z Králova Dvora. Rezervní tým Dukly v tomto zápase posílili z A-mužstva Dukly v brance J. Čtvrtečka, v obraně F. Matoušek a O. Ullman, v záloze J. Uhlíř a v útoku M. Douděra a J. Hodek. V zápase, v němž hosté vycházeli z rozestavení 3 – 5 – 2, Dukla získávala postupně převahu v poli, dostala se zaslouženě do vedení a když neproměnila tři další gólové příležitosti, šlo se do kabin za jednobrankového vedení mladíků z Dukly. Hosté toho během první půle mnoho nepředvedli a jedinou nebezpečnější akci ve 29. min. jim zmařil dobrý obranný zákrok F. Matouška, který zblokoval střelecký pokus hostí z malého vápna. Zkušenější tým hostí vsadil na tříobráncový systém s přehuštěnou pětičlennou středovou řadou a dvojicí vysunutých útočníků a zvýšený důraz v osobních soubojích. V zápase, v němž nepříliš přesný rozhodčí Coufal udělil tři žluté karty Dukle, čtyři žluté karty hostům plus červenou za zdržování, tak byla k vidění řada tvrdých soubojů a méně fotbalové krásy. Nakonec byli šťastnější hosté, kteří „díky“ lepší efektivitě v zakončení brankami v 66. a v 80. min. otočili skóre na 1:2. Dukla se ziskem 29 bodů v průběžné tabulce ČFL, sk. A klesla na dvanácté místo, dnešní soupeř jí tak odskočil na rozdíl dvou bodů a od předposledního, 15. místa ji tak dělí jediný bod.