• B-tým zápasy

• 09.05.2023

Ztráta vyhraného utkání tři minuty před koncem

V pětadvacátém kole ČFL, sk. A zajížděla rezerva B-týmu Dukly na hřiště v Králově Dvoře, kde se utkala s nejlepším sportovním kolektivem okresu Beroun v uplynulém roce, domácím FK Králův Dvůr. V podzimní části, v desátém kole, béčko Dukly na domácím hřišti prohrálo s králodvorskými cábelíky 1:3, když jsme jednogólovou poločasovou ztrátu vyrovnali J. Hodkem, ale hosté v závěrečné dvacetiminutovce získali tři body ve svůj prospěch. O minulém víkendu FK Králův Dvůr prohrál v Domažlicích s lídrem skupiny A ČFL, Jiskrou Domažlice 6:0. Rezerva Dukly v minulém kole remizovala na domácím hřišti s FK Motorlet Praha 0:0. Rezervní tým Dukly v tomto zápase posílili z A-mužstva Dukly v obraně F. Matoušek, v záloze J. Uhlíř a v útoku J. Hodek. V zápase, v němž domácí „cábelíci“ vycházeli z rozestavení 4 – 1 - 4 – 1, Dukla měla převahu v poli, která, zejména ve druhém poločase sílila a domácí se spoléhali na dlouhé pasy na vysunutého útočníka, případně na ofenzivně laděného pravého obránce Fatrdleho a na standardní situace, na které si nabíhali i vysocí stopeři. Na dobře připraveném hřišti, za ideálního fotbalového počasí a vlhkém trávníku po noční přepršce začala Dukla s chutí a již v 18. min. se dostala do zaslouženého vedení po trestném kopu J. Hodka a dorážce F. Lehkého. Domácí pak vyrovnali z ojedinělého protiútoku v 31. min. po centru zprava a hlavičce nekrytého domácího ofenzivního středopolaře Krause z 12 metrů. Dukla po té opět přidala, ale ani hlavička F. Lehkého ze 7 metrů ani hlavička O. Jelínka ze 7 metrů v síti domácího brankáře neskončily. Do druhého poločasu Dukla musela vystřídat J. Hodka F. Ulmanem. Dukla zahrozila ve druhé půli jako první, v 50. min. střílel metr nad prudkou střelou F. Lehký, domácí pak odpověděli v 51. min., ale hlavička střelce prvního gólu, Krause, skončila ze 7 metrů jen těsně nad brankou Dukly. Dukla postupně zatlačila domácí na jejich polovinu, projevoval se lepší pohyb hráčů Dukly a výsledkem byly přibývající rohové kopy Dukly a dvě pěkné střely na branku domácích, nejprve po rohovém kopu zakončoval z otočky z 10 m N. Krenciv, pak v 60. min. z pravé spojky ze 13 metrů J. Hudec. Obě střely domácí brankář Toman kryl. Domácím pak zatrnulo v 66. min., kdy jinak přesný rozhodčí Toucha neodpískal proti domácím pokutový kop po podkopnutí J. Hudce v pokutovém území domácích. Duklu však tento okamžik zdravě „nabudil“ a výsledkem byly střely F. Lehkého a J. Hudce a gól v síti domácích v 78. min., jehož střelcem byl F. Ulman. O konečné remíze pak rozhodla nekoncentrovanost v obraně Dukly, kdy po centru z pravé strany vyrovnal domácí stoper Bouček hlavou z 10 metrů v 88. min. Dukla se ziskem 29 bodů v průběžné tabulce ČFL, sk. A zůstala s jednobodovým odstupem před svým soupeřem FK Králův Dvůr na osmém místě. Ve vyrovnané tabulce je však „naskládáno“ mezi osmým a čtrnáctým místem s jednobodovým rozdílem sedm mužstev, z toho však tři mužstva mají sehráno o jedno utkání méně. Důležitou roli na postavení v tabulce tak má a bude mít každý získaný bod, každá vstřelená, či obdržená branka.