• B-tým zápasy

• 20.04.2023

Se sousedem v tabulce ČFL sk. A se rezerva Dukly rozešla smírně bez branek

V dohrávce dvacátého kola ČFL, sk. A přivítala rezerva B-týmu Dukly na domácím travnatém hřišti v Přední Kopanině hosty z nedalekých Zbuzan. V podzimní části, v pátém kole, béčko Dukly na hřišti ve Zbuzanech remizovalo 2:2, když jsme dotahovali vedení domácích brankami F. Špatenky a J. Hrubeše. O minulém víkendu FK Zbuzany prohrál na hřišti Admiry Praha 1:3. Rezerva Dukly naproti tomu v minulém kole potěšila výhrou na domácím hřišti nad Slavií Karlovy Vary 2:0. Rezervní tým Dukly v tomto zápase posílil z A-mužstva Dukly J. Uhlíř a z A- dorostu CH. Bačinský a Š. Krejčí a na lavičce byli připraveni dále A. Kocman, A. Magdi, F. Mikeš a L. Gothard. V zápase, v němž hosté vycházeli z rozestavení 4 – 1 - 3 – 2, spoléhajíc na důraznou hru v obranné fázi a technicky dobře vybavené hráče černé pleti na postu defenziního štítu v záloze Agyemana a v útoku Etemikeho. Za hosty nastoupil ještě na podzim hráč Dukly T. Křenek a na lavičce byl připravený J. Huňáček, který prošel mládežnickými družstva Dukly a s trenérem Fr. Douděrou, otcem Martina Douděry, nyní hráčem Dukly, který byl nominován k souběžně hranému zápasu A-mužstva na Julisce ve FNL pro Olomouci B. Zápas se odehrával podle očekávaných not, když na sebe narazila mužstva, která se navzájem dobře znají. Hosté, vycházející z důrazné obranné činnosti, s pracovitou záložní řadou, hledali vysunutá dvě „útočná tykadla“, Dukla se snažila přejít do koncovky nejen kombinační hrou, ale i pokusy o přenášení hry na delší vzdálenost, ale tento záměr byl narušen jednak lepším pohybem hostí a jednak nerovným terénem hřiště. K vidění tak mnoho „fotbalových“ akcí nebylo, spíše se jednalo o soubojový duel ovlivněný nepřesnostmi na nerovném terénu. První poločas měli více ze hry hosté, kteří vstoupili do zápasu aktivněji, zahrávali již ve druhé minutě rohový kop, a totéž zopakovali během první půle ještě osmkrát. Obrana Dukly v čele s jistým Spilkou v brance však pracovala jistě a tak o jediný vzruch zavánějící brankou se postarala Dukla ve 44. minutě, když na prudký centrovaný míč z pravé strany do malého vápna nedosáhli jen těsně dva nabíhající hráči Dukly. S nástupem do druhého poločasu si Dukla rychlejší, účinnou kombinací vytvořila mírný tlak, nepouštěla hosty již do tlaku a na dostřel branky Dukly, sama si vytvořila nebo získala po chybě v rozehrávce hostí dvě brankové příležitosti, ale i na druhé straně zachytal jistě brankář a tak na ukazateli skóre na konci zápasu svítily dvě nuly. Dukla se v průběžné tabulce ČFL, sk. A dostala bodově na úroveň svého soupeře, když oba po odehraných 22 kolech mají bodový zisk 27 bodů na 8. (Zbuzany) a 9. místě (Dukla B).