Potvrdí Jihlava roli aspiranta na postup?

5. 8. 2010 | Redakce

Potvrdí Jihlava roli aspiranta na postup?

P R A H A - I když se jedná teprve o druhé kolo, může být pro fotbalisty i fanoušky Dukly vrcholem podzimu. Na Julisku totiž v pátek přijede Jihlava, největší favorit druhé ligy.

Už před startem sezony zástupci jihlavského klubu vyhlásili, že jejich jediným cílem je postup do první ligy. Pomoci by k tomu měly i letní posily. Ze slovenského Trenčína přišel Dalibor Rožník, z Plzně Jan Halama, z Nitry Arnold Šimonek, ze Zlína Martin Bača a ze Slovácka Radek Görner.

Jenže plány jsou jedna věc a realita druhá.

Začátek sezony totiž Jihlavě příliš nevychází a nenaplňuje očekávání. Hned první soutěžní zápas ji stál postup v Ondrášovka Cupu, v jehož prvním kole nepřešla přes Vrchovinu. Diviznímu nováčkovi podlehla 1:2 po penaltách.

V prvním druholigovém kole sice Jihlavští vyhráli, ale pořádně se na tři body nadřeli. Varnsdorf, nováčka soutěže, porazili až díky gólu v závěru utkání (1:0). „V poločase jsem přišel o hlas. Rozeřval jsem se nejvíc za dobu mého působení v Jihlavě. Jinak to nešlo. Když mám zápas zhodnotit, tak musím říci, že to bylo vydřené povinné vítězství,“ řekl pro klubový web trenér Luboš Urban.

Na Julisku tak s sebou Jihlavští přivezou i velký tlak, který na nich momentálně leží: musí naplnit očekávání a ztráta hned ve druhém kole by pro ně mohla být velmi nepříjemnou komplikací.Fanoušci se ale mohou těšit na skvělé utkání! Střetnou se totiž dva celky, které by podle očekávání měly hrát v popředí tabulky. Duklu zdobí atraktivní, útočný fotbal. A co čekat od Jihlavy? „Její hra je založená na dobré defenzivě v rozestavení 4-2-3-1. Má dobré hráče na brejky, kteří jsou hodně rychlí, takže hrozí z rychlého přechodu do útoku,“ říká trenér Luboš Kozel. „My se na zápas těšíme. Pro nás je to dobrý test a dobrá konfrontace s týmem, který má ty nejvyšší ambice. Už v jarním utkání jsme se přesvědčili, že jsme s nimi schopní hrát, dokonce je i přehrát. Ten zápas sice skončil remízou, ale myslím, že jsme si zasloužili vyhrát. Věřím, že mužstvo na to půjde sebevědomě. Je to náš první zápas doma, takže budeme chtít samozřejmě uspět,“ dodává.

Zkrátka: Na Julisce se v pátek odehraje druholigový šlágr, který začne v 17.00 hodin. Nenechte si ho ujít!

Poslední utkání Jihlavy

FC Vysočina Jihlava – SK Slovan Varnsdorf 1:0 (0:0)

Branka: 77. Šimáček. Rozhodčí: Možíš - Vysloužil, Paták. ŽK: Karlík - J. Procházka, Hyka. Diváků: 1 690.
Jihlava: Uvarenko - Gabriel, Tlustý, Šimáček, Gavrič - Dort (64. Bača), Karlík, Görner, Krutý (83. Halama) - Dolejš, Šimonek (57. Tecl). Trenér: Urban
Varnsdorf: Porcal - Hyka, Hozda, Pimpara, Stehlík - Koblížek, Chod, Rudnickyj (66. Kotiš), D. Procházka (80. Čemba) - J. Procházka, Jordák (74. Kulhánek). Trenér: Busta

Poslední vzájemné střetnutí

FK Dukla Praha - FC Vysočina Jihlava 1:1 (0:0)

Branky: 63. Chigou - 50. Šmíd vlastní. ŽK: Chigou - 65. Gavrič. Rozhodčí: Možíš - Chytil, Tacin. Diváků: 415.
FK Dukla: Rada - Pospíšil, Vorel, Šmíd, Min - Malý, Šiml (74. Hanousek), Gedeon, Berger (64. Antipov) - Svatonský (87. Hašek), Chigou.
Jihlava: Uvarenko - Gabriel, Tlustý, Šimáček, Gavrič - Demeter (85. Kosak), Gorner, Karlík, Dort (77. Gába), Dolejš - Franěk (73. Simr).

 

Fotogalerie


Partneři klubu