• B-tým zápasy

• 08.11.2022

Na přední tým skupiny A ČFL jsme nestačili a z Plzně si vezeme prohru o dvě branky

Ve čtrnáctém kole ČFL, sk. A zajížděla rezerva B-týmu Dukly do Plzně, kde v areálu Luční na UMT sehrála předposlední podzimní mistrovský zápas s domácí viktoriánskou rezervou, která byla v zápase favoritem a zaujímala třetí místo v tabulce. Domácí tým v minulém kole vyhrál v Přešticích 2:1. Dukla v minulém kole prohrála na v Domažlicícj 1:2, a v průběžné tabulce zaujímala 13. příčku se ziskem 13 bodů. Domácí byli od začátku aktivnější, a už ve třetí minutě šli do vedení podařenou střelou záložníka Peška z hranice pokutového území. Dukla sice odpověděla gólovou šancí po individuální akci Špatenky, ale domácí brankář jeho střelu z 12 metrů reflexivně vyrazil. Po té domácí opět zvýšili pohyb a důraz a výsledkem byly tři nevyužité dobré střelecké příležitosti a pokutový kop v 16. minutě, který proměnil sám faulovaný domácí útočník Vrba. Domácí poté ubrali z ofenzivní aktivity a ke slovu se dostali i hráči Dukly, ale jejich příležitosti ke skórování ve finální fázi skončily buď nepřesným zakončením, nebo úspěšným zákrokem domácího brankáře. Ve druhé půli domácí kontrolovali hru a tempo hry opadlo. Domácí se už tak často nedostávali do zakončení a stejné to bylo i ze strany Dukly. A tak, když zakončení z nadějného postavení z 5 metrů Kozojedem stačil zblokovat domácí levý obránce, prosadili se vzápětí potřetí domácí, a to v 69. minutě Planetou z malého vápna. Konečnou gólovou tečku v zápase pak udělal útočník Dukly J. Štefančin v první minutě nastavení, když upravil na 3:1 pro domácí. Rezerva Dukly tak ani proti svým vrstevníkům z Plzně nezabodovala, když i přes vypracované brankové příležitosti, se nedokázala gólově prosadit v dostatečné míře. S průběžným ziskem třinácti bodů klesla na 15. místo, s tříbodovým náskokem před posledním B. Sokolov, který bude soupeřem Dukly B v posledním podzimním kole na hřišti s UMT v Satalicích v neděli 13. listopadu 2022.