Poslední venkovní utkání podzimu. Bojovat o tři body jedeme do Prostějova

4. 11. 2022 | Michael Schuster

Poslední venkovní utkání podzimu. Bojovat o tři body jedeme do Prostějova

Po čtrnácti kolech se v tabulce nacházíme na 10. místě, které je výrazně pod našimi očekáváními. O další tři body jedeme bojovat na Hanou do Prostějova.

Prostějov se v tabulce nachází o dvě místa za námi, tedy na 12. příčce. Za čtrnáct zápasů ale získal stejný počet bodů (17) jako Dukla. Z posledních 5 utkání mají Hanáci bilanci dvou výher (2:1 nad Karvinou a 3:2 s Líšní), dvou remíz (1:1 s Jihlavou a 2:2 s Prostějovem) a jen jedna porážka (0:2 Sparta B). Prostějovští v posledních 5 zápasech získaly 8 bodů se skórem 8:8.

Nejlepším střelcem klubu je Jan Koudelka, který se zatím šestkrát radoval ze vstřelených ligových gólů. Co však našemu soupeři zatím nevychází je hra na svém domácím stadionu. Ze 7 domácích zápasů získal náš soupeř jen 9 bodů, což je napříč ligou 4. nejhorší bilance.

Dukla tak má jedinečnou šanci napravit neúspěchy z venkovních zápasů. V 7 venkovních zápasech jsme totiž získali pouze 4 body s celkovým skórem 6:16, což je druhá nejhorší bilance ve FNL.

V posledních pěti ligových utkání jsme dvakrát vyhráli a třikrát jsme ze hřiště odcházeli jako poražení. Radovali jsme se po jednoznačně výhře 5:0 nad Jihlavou a 1:0 nad Táborskem, nestačili jsme na Chrudim (1:2), Karvinou 0:5 a naposledy také na Spartu B (1:2). Z posledních 5 zápasů máme skóre 8:9, ale podařilo se získat jen 6 bodů.

Naším nejúspěšnějším střelcem zůstává Lukáš Matějka, který zatím zaznamenal 7 přesných zásahů.

Utkání je možné sledovat na bezplatném streamu (klikněte zde).

Poslední vzájemné utkání: 16. 4. 2022

1. SK Prostějov – FK Dukla Praha 2:1

Branky: 4. Schaffartzik, 32. Hönig – 20. Šebrle. ŽK: Hönig, Schaffartzik, Kušej, Jiráček – Kulhánek, Cienciala. Rozhodčí: Hanousek – Kotalík, Dohnálek. Střely na bránu: 9:7. Střely mimo: 8:7. Rohy: 11:9. Držení míče (v procentech): 49:51.

1.SK Prostějov: Bárta – Urbanec, Schuster, Schaffartzik, Zapletal – Hönig, Jiráček, Omale, Kušej – Bartolomeu (87. Kopřiva), Koudelka (89. Bialek).

FK Dukla Praha: Rada – Ruml (66. Barac), Piroch, Kulhánek, Kovernikov (84. Pázler) – Souček (75. Cienciala), Habovda, Kozel (75. Hrubeš), Šebrle (66. Červenka) – Buchvaldek, Bin.

 

Fotogalerie


Partneři klubu