• A-tým

• 27.08.2022

Na Xaverově se Slávií: Duklu čeká pražské derby

V rámci 5. kola FORTUNA: NÁRODNÍ LIGY nastoupíme na Xaverově k duelu s rezervou pražské Slavie. Důležité utkání začíná v neděli v 10:15 a bude potřeba každého fanouška.

Nováček druhé nejvyšší soutěže do sezóny vstoupil lépe než Dukla. Po 4 odehraných zápasech Slavii patří 10 místo v tabulce. Slávisté nejprve v domácím prostředí prohráli 0:1 s Prostějovem, o týden později si ale za remízu 1:1 s Táborskem zapsali první bod. Za Slavii vyrovnával v 54. minutě Jan Kopáček. Ve velkém pražském derby se Spartou dokázali červenobílí vyhrát 4:2, přitom už po 14 minutách vedli 2:0 po gólech Štěpána Berana z penalty a po trefě Daniela Fily. V zápase s největším rivalem se ještě prosadili Martin Šubert a Alexandr Bárta. Radost z výhry v derby ale vyprchala v Třinci, kde rezerva Slavie prohrála 2:4.

Dukla Praha po třech odehraných zápasech zůstává na 16. místě. Na zklamání z prvního zápasu s Líšní (0:1) nedokázali hráči červenožlutého klubu odpovědět ani v Opavě, kde jsme prohráli 0:3. A odčinit prohry se nepodařilo ani proti Třinci, kde náš tým prohrál 0:2. Tečku za nepříznivou sérií chtěli hráči udělat v zápase s Varnsdorfem. Kvůli silnému dešti se ale zápas neodehrál a byl přeložen na čtvrtek 8. září.

Čtvrtý zápas sezóny tak Dukla odehrála v MOL Cupu proti Sokolu Hostouň, tedy klubu ze třetí nejvyšší soutěže. Soupeř si dokázal vytvořit několik šancí, ale díky gólům Davida Kozla, Kima Seung Bina a Quadriho Adedirana jsme vyhráli 3:0 a hladce jsme postoupili do dalšího kola poháru. Navíc jsme tím přerušili nepříznivou sérii a vstřelili první góly sezóny.

„Pro nás je samozřejmě důležité, že jsme v Hostouni vyhráli a dali góly. Musíme to ale přenést do zápasu se Slávií. V lize nutně potřebujeme body,“ říká hlavní trenér Petr Rada.

Poslední zápasy obou týmů:

FK Třinec – SK Slavia Praha B 4:2 (3:0)

Branky: 8. Omasta, 19. Hýbl, 34. Hýbl, 51. Holík – 60. Kneifel, 85. Nikl, Karty: 66. Obadal, 90+3. Habusta – 37. Kopáček, 50. A. Bárta, 54. Pudil, Rozhodčí: Rouček – Poživil, Cichra.

SK Slavia Praha B: Dvořák – Bárta (81. Trédl), Ezekiel (25. Hunal), Švec, Labík – Nikl, Kopáček (46. Kneifel) – Beran, Zachoval (78. Žitný), Šubert – Osuagwu (46. Pudil).

Sokol Hostouň – FK Dukla Praha 0:3 (0:1)

Branky: 36. Kozel, 71. Kim, 90+1. Quadri Adebayo Adediran, Karty: 67. Hucek, 69. Zahranychnyy, 74. Januška, 84. Kosík, 86. Neruda – 66. Peterka, 88. Holiš, Rozhodčí: Kubec – Smitka, Langmajer.