• B-tým zápasy

• 07.08.2022

V prvním utkání soutěže podlehlo béčko těsně Admiře

Rezerva Dukly, která v uplynulém ročníku skončila ve skupině B ČFL na 10.místě se ziskem 39 bodů, zajížděla v prvním kole na hřiště FK Admira Praha, jeden ze čtyř pražských oddílů, s nimiž se utká v novém zařazení do skupiny A ČFL. Admira se v plynulém ročníku umístila ve skupině A ČFL na 7 místě se ziskem 42 bodů. Na útulném stadionu v pražských Kobylisích a na dobře připraveném hřišti domácí tým v prvním poločase byl aktivnější a dostal se na konci první dvacetiminutovky do vedení, když Dukla byla do té doby pod tlakem a vypracovala si jen jeden náznak nebezpečné situace. Domácí v důrazných soubojových situacích vyžívali svoji váhovou převahu a jejich zkušení hráči kontrolovali vývoj hry. Do druhého poločasu domácí vystřídali jednoho hráče, Dukla pokračovala v úvodní sestavě a po deseti minutách si vypracovala dobrou brankovou příležitost a na konci první čtvrthodiny druhé půle po zásluze vyrovnala. Obě mužstva se snažila zvrátit vývoj utkání na svoji stranu, a a na konci první půlhodiny druhého poločasu jako první zahrozili domácí, ale D. Spilka v brance Dukly zneškodnil po kombinaci domácích zakončení domácího hráče ze 7 metrů, ale již o další půlminutku se domácí radovali z vítězné trefy 2:1. Dukla si pak v první minutě nastavení vypracovala také gólovou šanci, ale střela z 8 metrů skončila vedle branky domácích. Dukla tak z Kobylis odjíždí s prázdnou a domácí si připsali první tři podzimní body.