• A-tým

• 29.06.2022

Z Vlašimi přichází obránce Václav Svoboda

Další novou posilou A-týmu je zkušený obránce Václav Svoboda. Smlouvu má na Dukle podepsanou na dva roky.

„Václav Svoboda je typ obránce, který nám chyběl. Potřebovali jsme levonohého hráče do sestavy a jsem rád, že nám Vlašim vyšla vstříc a mohli jsme ho přivést. Loňskou sezónu odehrál excelentně a má velké předpoklady k tomu, aby byl rozdílovým hráčem ve druhé lize. Jsme rádi, že si Václav vybral nás,“ komentuje sportovní ředitel Josef Jinoch.

V minulosti si Václav Svoboda zahrál za Sokol Zápy nebo za nizozemský Veendam. V loňské sezóně oblékal dres Vlašimi, ve které si za uplynulý ročník ve FNL zapsal 26 startů. Vlašim si navíc díky svému umístění zajistila baráž o nejvyšší ligu, dvaatřicetiletý Svoboda odehrál s Teplicemi obě celá utkání.

„Klub o mě jevil největší zájem, a navíc jsem z Prahy, takže jsem se rozhodl jít do Dukly i kvůli tomu. Chtěl bych, abychom hráli na vrchu tabulky, ideálně samozřejmě abychom soutěž vyhráli,“ komentuje Svoboda.

Václavovi přejeme, ať se mu v Dukle daří!