Kanonýr Milan Hudec slaví dnes 75. narozeniny

9. 6. 2022 | Redakce

Kanonýr Milan Hudec slaví dnes 75. narozeniny

Bývalý hráč Dukly Praha Milan Hudec, odchovanec Červenej hviezdy Bratislava, kde fotbalově vyrůstal s pozdějšími československými reprezentanty, bratry Čapkovičovými, dnes slaví své 75. narozeniny. (Snímek ČTK z fotbalového utkání I. ligy Dukla Praha – Tatran Prešov v Praze dne 21. dubna 1970. Milan Hudec z Dukly vede útok).

Přišel do Dukly v létě 1967 a hned se na Julisce skvěle uvedl vítězným gólem v závěru zápasu proti vynikající Trnavě, která tehdy zahajovala cestu k mistrovskému titulu, aby k němu během dalších pěti let přidala čtyři další navrch. Do mužstva si ho vybral legendární trenér Bohumil Musil. Hned v první sezóně jako nováček nastřílel za naše mužstvo 8 gólů, v té další už 12. 

Vynikal důrazem a odvahou v pokutovém území. Nezapomenutelné byly jeho hattricky proti Baníku Ostrava a Spartě Praha. Byl členem týmu, který pro náš klub získal v roce 1969 Československý pohár. Celkem odehrál za Duklu 91 utkání a nastřílel 37 branek. Potřeboval k tomu prakticky pouze 4 sezóny, protože v té poslední, 1971/1972, už nastoupil pouze k jedinému zápasu. Přicházela nová generace – Gajdůšek, Nehoda…….

Po padesáti letech se setkali bývalí spoluhráči minulou sobotu u něj doma v bratislavské Petržalce. Ján Geleta a Milan Hudec (na fotce níže). Vzpomínali jsme společně na jeho kariéru v Dukle. Vyptával se na další své bývalé spoluhráče, Viktora, Milana Dvořáka, Bendla, Čadka a další. Na turnaje v Maroku a Japonsku, kam tehdy Dukla byla zvána, i na cesty s Duklou po Latinské Americe. Na Duklu vzpomíná s láskou. „Byla to má nejlepší léta“, říká a neskrývá dojetí při našem loučení.

Přejeme mu do dalších let především pevné zdraví a také radost z toho, že zůstává v srdcích svých tehdejších fanoušků.

Ján Geleta a Milan Hudec v sobotu 4. června 2022 na setkání v bratislavské Petržalce. 

 

Fotogalerie


Partneři klubu