Petr Rada se vrací na Julisku!

8. 6. 2022 | Tisková zpráva

Petr Rada se vrací na Julisku!

Jedna z klubových legend, Petr Rada, přebírá jako hlavní trenér A-tým Dukly Praha! Jeho asistentem bude Jiří Vágner, se kterým už spolupracoval v Jablonci.

„Vrátil jsem se tam, kde jsem prakticky začínal se svojí kariérou. Nějaké věci se změnily, ale kabina zůstala de facto stejná. Viděl jsem to místo, kde jsem seděl a shodou okolností tam teď sedí i můj syn. Z tohoto pohledu je zde tedy trochu nostalgie, ale to už je minulost,“ řekl Petr Rada po podpisu smlouvy.

„Současnost je tady a teď a já sem jdu s tím, že se chceme pokusit hrát ve vrchu tabulky a nejlépe postoupit zpět do ligy. Víme, že to bude složité, ale věřím, že všichni společně potáhneme za jeden provaz. Potřebujeme samozřejmě také trochu posílit kádr, abychom byli konkurenceschopní,“ vysvětluje Rada.

Petr Rada přišel na Julisku poprvé v roce 1973 jako dorostenec. Odehrál u nás celkem devět sezon, zapsal 245 ligových startů a v roce 1982 byl výraznou postavou Dukly při zisku mistrovského titulu. V našem dresu získal také tři prvenství v Československém poháru (1981, 1983, 1985) a patří k výrazným osobnostem klubové historie.

Teď se do známého prostředí vrací jako trenér. S mužstvem se poprvé potká 20. června na startu přípravy, hned pět dnů nato nás čeká první přátelské utkání proti Spartě Praha na Strahově.

„Na Julisku přichází zkušený trenér s nespornými výsledky ve své dosavadní práci. Usiloval jsem, a se mnou i Jiří Blažek, bývalý předseda dozorčí rady Dukly, o jeho angažmá už v roce 2016, kdy končil na Julisce Luboš Kozel a Petr Rada byl volný, ale nepodařilo se nám tehdy jeho příchod prosadit. Je velmi pozitivně vnímán obcí fanoušků i klubových legend. Žák Jaroslava Vejvody a Ladislava Nováka, pod kterými kdysi trénoval jako hráč Dukly Praha. Podmínky, v nichž dnes Dukla působí, jsou ovšem diametrálně odlišné od tehdejších. Přeji mu, aby se mu práce dařila a splnila se očekávání jeho i všech, kdo v něj jako pravověrného dukláka věří. Nebude to mít lehké, právě naopak,“ komentuje příchod Petra Rady předseda představenstva Dukly Praha Ing. Bohumil Paukner.

Radovi bude k ruce asistent Jiří Vágner, sám bývalý fotbalista. Dvojice už spolupracovala v Jablonci, po odvolání Rady pak Vágner odtrénoval zbytek utkání Jablonce v loňské sezoně jako hlavní trenér.

Další personální změny v organizaci klubu

Vedení klubu se shodlo s majitelem, že pro následující ligový ročník je třeba posílit také sportovní management a pozici sportovního ředitele osobností, která se bude této funkci věnovat na plný úvazek. Na doporučení dosavadního sportovního ředitele Jana Staňka přichází Josef Jinoch. S Mgr. Janem Stankem se počítá do představenstva Dukly Praha, kde by měl mít na starosti především sportovní stránku činnosti klubu.

Novinkou od příští sezony je také přesun Filipa Rady do pozice hrajícího trenéra brankářů. Tomáš Obermajer, který tuto pozici doposud vykonával, v klubu zůstává a bude působit u dukelské mládeže.

„Do pozice sportovního ředitele jsem navrhl Josefa Jinocha, protože je to renomovaný odborník, který má za sebou celou řadu klubových úspěchů, ale také úspěšných akvizic hráčů, kteří byli úspěšně transferováni do předních českých klubů, ale i do zahraničí. Filip Rada se přirozeně posouvá do trenérské pozice a je na něm vidět, že má velkou chuť mít úspěchy i v této roli. Naproti tomu je skvělé, že Tomáš Obermajer u nás zůstává a veškeré nabyté zkušenosti v profi fotbale zhodnotí ve prospěch našich talentů. Věříme, že se oba budou podílet na tom, že na Dukle bude jako jednička brzy chytat náš odchovanec“, vysvětluje organizační změny na sportovním úseku končící sportovní ředitel Jan Staněk.

 

Fotogalerie


Partneři klubu