U 13 na turnaji v Německu a Roudnici

7. 6. 2022 | Patrik Zeidler

U 13 na turnaji v Německu a Roudnici

Naši mladší žáci se o víkendu zúčastnili dvou kvalitně obsazených turnajů - v německém Hannoveru a Roudnici nad Labem.

První červnový víkend jsme se zúčastnili velmi kvalitně obsazeného turnaje v Německu. Do Hannoveru jsme vyrazili již v pátek, abychom se ve večerních hodinách utkali s TSV Bemerode. Po cestě jsme se ještě zastavili na krátkou přestávku u stadionu RB Lipsko. Z utkání si kluci odnesli spoustu poznatků...spáleniny ze staré umělé trávy, de facto téměř neexistující pravidlo o ofsajdech, ale také 7 inkasovaných branek. Jak jsme e posléze dozvěděli, Bemerode patří k absolutní špičce v severozápadním Německu, což nakonec potvrdili i konečným 4.místem na turnaji.

V sobotu jsme základní skupinu rozehráli se stejným soupeřem. Shodili jsme o několik metrů celou obrannou řadu, abychom lépe zachytávali ofsajdové náběhy a hráli blíže k našim brankářům. Po většinu utkání jsme byli lepším týmem a zvítězili. Asi jediným týmem, který nás na turnaji lehce přehrál byl Pogoň Štětín, vyrovnávací branku jsme inkasovali v posledních vteřinách utkání. Dánský Silkeborg jsme 20 minut nepustili na naší polovinu a v poslední minutě opět inkasovali na 1:1. Tato branka bohužel už na týmu zanechala následky, další 4 zápasy jsme nedokázali i přes spoustu šancí vstřelit branku. Belgický Tienen byl zcela neškodný, ale nám nestačilo ani 5 jasných šancí na vítězství. V posledním skupinovém utkání s SC Preußen Münster jsme v úvodu neproměnili penaltu a naopak z ojedinělé šance inkasovali. Sled těchto událostí nás odsoudil až ke 3.místu ve skupině a bojům o 17.-24.místo. Odpoledne jsme si zpestřili prohlídkou stadionu Hannover 96.

Nedělní program jsme odstartovali ve stejném areálu s Hansou Rostock, opět jsme celé utkání lepším týmem, zbytečně inkasujeme a následně neproměníme další pokutový kop. S polskou Gdyní stejný vývoj - držíme míč, vytvoříme si šance, které bohužel nedotáhneme, soupeř neškodný, utkání končí bez branek. Závěrečné skupinové utkání a další konfrontace s belgickým fotbalem KVK Westhoek), kdy jsme byli o několik úrovní lepší - výsledkem byla konečně vstřelená branka. V zápase od 21.místo jsme předvedli asi nejlepší výkon na turnaji - Hannover 96 jsme naprosto rozebírali, vytvářeli si šanci za šancí a zaslouženě zvítězili 2:0.

základní skupina

FK Dukla Praha - TSV Bemerode 1:0

FK Dukla Praha - Pogoň Štětín 1:1

FK Dukla Praha - Silkeborg IF 1:1

FK Dukla Praha - KVK Tienen 0:0

FK Dukla Praha - SC Preußen Münster 0:1

skupina o 17.-24.místo

FK Dukla Praha - Hansa Rostock 0:1

FK Dukla Praha - Arka Gdynia 0:0

FK Dukla Praha - KVK Westhoek 1:0

utkání o 21.místo

FK Dukla Praha - Hannover 96 2:0

Turnaje se zúčastnilo celkem 48 družstev.

V Hannoveru jsme jednoznačně zanechali skvělý dojem. Naši soupeři ze základní skupiny skončili na celkovém 4.a 5.místě a nebýt nešťastných momentů v základní skupině, zcela jistě si mohli kluci zahrát i s věhlasnějšími týmy. Všem přítomným rodičům děkujeme za neustálou asistenci a pomoc.

1. Brøndby Kodaň

2. Rapid Vídeň

3. Arminia Bielefeld

4. TSV Bemerode

5. Pogon Štětín

6. SV Wehen Wiesbaden

7. Vitesse Arnheim

8. SV Darmstadt

9. Slask Wroclav

10. VfL Osnabrück

11. KV Kortrijk

12. Velje BK

13. Union Berlin

14. VfL Halle 96

15. Savigny Le Temple FC

16. FDS Soumi

17. Eintracht Frankfurt

18. Arka Gdynia

19. Eintracht Stadtallendorf

20. Hansa Rostock

21. Dukla Praha

22. Hannover 96

23. Niedersachsen Döhren U14

24. KVK Westhoek

Ve stejném víkendu, kdy byly 2/3 týmu na turnaji v Německu, odehrála 1/3 týmu v kombinaci s naší U12 a "pomocníky" z SC Xaverov (za což jim velmi děkujeme) skvěle obrazený turnaj v Roudnici.

Snad jen kromě úvodního utkání s Baníkem Ostrava byli kluci ve všech utkáních zdatným soupeřem a ve spoustě utkání chyběl jen malý krůček k větším radostem.

základní skupina

FK Dukla Praha - Baník Ostrava 0:4

FK Dukla Praha - Viktoria Berlín 1:2

FK Dukla Praha - Manchester United 0:1

FK Dukla Praha - SK Roudnice 2:2

FK Dukla Praha - Austria Klagenfurt 0:0

skupina o 13.-18.místo

FK Dukla Praha - RB Lipsko 2:5

FK Dukla Praha - Ústí nad Labem 0:1

FK Dukla Praha - Bohemians 1:2

FK Dukla Praha - Slavia Karlovy Vary 3:0

FK Dukla Praha - Austria Klagenfurt 2:2

Je potřeba říct, že všechny kluby byly na tomto turnaji ve svém TOPu. Nám se podařilo vytížit celý tým a obě akce velmi dobře zvládnout.

1.Viktoria Plzeň

2.Hertha Berlín

3.Slavia Praha

4.Zbrojovka Brno

5.Baník Ostrava

6.Viktoria Berlín

7.FK AS Trenčín

8.Sparta Praha

9.Sandecja Nowy Sącz

10.Vítkovice

11.Manchester United

12.Roudnice

13.Ústí nad Labem

14.RB Lipsko

15.Bohemians

16.Dukla Praha

17.Austria Klagenfurt

18.Slavia Karlovy Vary

 

Fotogalerie


Partneři klubu