• Preview k zápasu

• 13.05.2022

Dukla zakončí sezonu utkáním v Drnovicích proti Vyškovu

Poslední výjezd a zároveň poslední zápas celé sezony. Ve 30. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY nastoupíme na hřišti v Drnovicích proti Vyškovu. Utkání má výkop v 17:30.

Střetnou se týmy ze spodní poloviny tabulky – Dukla je devátá, Vyškov až dvanáctý. Dělí nás ale jen čtyři body rozdíl. Obě mužstva také ještě v tabulce mohou poskočit oběma směry.

Ani jednomu z celků se v závěru sezony nedaří. Dukla za posledních pět zápasů posbírala jen tři body za tři remízy, soupeř má bilanci 1–2–2. Jediné vítězství zaznamenal v předminulém kole proti Jihlavě.

Vyškov, který je nováčkem v letošní sezoně FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, hraje své domácí zápasy na stadionu v Drnovicích. Ze 14 duelů tam vyhrál přesně polovinu, přičemž porazil třeba Opavu nebo Varnsdorf, tedy tabulkově lépe postavené protivníky.

V drnovickém azylu také posbíral výrazně více bodů než venku, na hřištích soupeřů patří Vyškov k nejhorším v lize. Soutěž ale, dalo by se říct bez větších problémů, zachránil.

Dukla venku naposledy vyhrála 9. dubna v Příbrami 3:2, minulý týden jsme na půdě Zbrojovky Brno padli těsně 1:2. Vyškov jsme mimochodem na podzim v prvním kole celé sezony porazili 2:1. Více o utkání si přečtěte ZDE

Poslední zápasy obou týmů

FK Dukla Praha  FC Sellier & Bellot Vlašim 1:1 (1:0)

Branky: 5. Piroch – 78. Zlatohlávek. ŽK: Skopec, Breda, Barac, Peterka, Kulhánek – Krunert. Rozhodčí: Radina – Hurych, Černoevič. Střely na bránu: 4:12. Střely mimo: 4:12. Rohy: 5:9. Držení míče (v procentech): 46:54

Sestava Dukly: Rada – Barac (84. Matoušek), Piroch (17. Kozel), Kulhánek, Cienciala – Peterka, Skopec, D. Breda, Šebrle (70. Bin), Buchvaldek (70. Kovernikov) – Červenka.

FK Fotbal Třinec – MFK Vyškov 1:0 (0:0)

Branka: 47. Kania. ŽK: 50. Machuča, 73. Dedič – 20. Moučka, 62. Srubek. Rozhodčí: Raplík – Dobrovolný, Dohnálek. Střely na bránu: 0:2. Střely mimo: 3:3. Rohy: 4:2. Držení míče (v procentech): 46:54.

Sestava Vyškova: Spurný – Oulehla, Srubek (C), Matys, Harušťák (74. F. Štěpánek) – Moučka (58. Cabadaj) – Kanakimana, M. Sedlák (58. O. Vintr), Ackroyd, Lacík (74. Da. Němeček) – Macej (80. Jaroš).