• Rozhovory

• 27.07.2010

David Radosta: Druhá liga a divize? To je úplně o něčem jiném

P R A H A - Jedním z hráčů, kteří se začínají nově prosazovat do sestavy A mužstva, je David Radosta. Talentovaný mladík, jenž v loňské sezoně působil v divizní rezervě, teď pravidelně dostává šanci v záložní řadě.

Davide, jak vnímáš přechod z rezervy do A mužstva?
Díky tomu, že jsme loni hráli divizi, která je poměrně těžkou soutěží, tak to jde docela dobře. V divizi jsme totiž hráli těžké zápasy, které nás na to připravily. Ale druhá liga je samozřejmě o něčem jiném.

Jsou pro tebe zápasy v áčku o hodně těžší?
Rozdíl to je. Divize byla hodně tvrdá a fyzicky náročná. Ta tvrdost je teď stejná, ale herní vyspělost a praxe, to je ve druhé lize úplně někde jinde.

Je přechod lehčí díky tomu, že jsi přišel do áčka společně s Jakubem Sklenářem, Michalem Preislerem a Vojtěchem Přeučilem?
Asi jo, protože mladší hráči k sobě mají blíž, takže je to lepší.

Jak jsi zapadl do kabiny?
Ostatní kluci i trenéři mi to usnadnili. Myslím, že jsem zapadl dobře.

Musel jsi zaplatit nějaké zápisné?
Jo, to musíme všichni, kteří jsme přišli. Koukal jsem, že v šatně už visí papírek s cenami.

A nějaký úkol jste plnili? V některých klubech musejí nováčci zpívat, jinde zase kupují pizzu.
To ne, ale třeba na konci tréninku hrajeme o dřeváka, kdo prohraje, musí pak ostatním popřát k obědu dobrou chuť.

Pro novou sezonu sis vybral dres s číslem 12. Proč zrovna ten?
To jsem si ani tak nevybral, ale byl jediný, který na mě byl velikostně (směje se).

Rád hraješ poker. Jak se ti daří?
Chodím na turnaje a teď o víkendu jsem poprvé vyhrál. Jinak nic moc. Ale baví mě to, hraji hlavně pro zábavu a mám to jako koníček.