Ženy čeká důležité utkání v Pardubicích

8. 3. 2022 | Redakce

Ženy čeká důležité utkání v Pardubicích

V neděli se odehraje poslední kolo základní části 1. ligy žen, kde Duklu čeká zápas proti Pardubicím. Společně se oba týmy utkají o lepší vstup do skupiny o sestup.

Příprava je za námi, liga odstartovala, čeká nás v neděli veledůležité utkání s Pardubicemi. Utkání hodně napoví, jak by se mohla skupina o sestup vyvíjet. Pardubice 5 bodů, Dukla 6 bodů, minimální rozdíl, oba týmy by velice rády setrvaly v nejvyšší soutěži. K nim se připojí v dubnu další dva týmy z trojice Brno, Liberec a Plzeň. "Hodně lidí nyní vnímá Pardubice jako klíčové, pravdy je to kousek. Těch hratelných zápasů je před námi hned sedm. Chceme si však nyní zajistit lepší výchozí pozici do spodní skupiny, připravení jsme. Celé jaro se věnujeme hernímu pojetí, které bychom chtěli praktikovat i na hřišti, nyní si budeme společně jen upravovat detaily přímo na soupeře. Hrát můžeme s každým z týmů ve spodní skupině," řekl na úvod Jakub Kowolowski.

Na konci podzimu se našemu ženskému týmu povedlo po 9 zápasech konečně bodovat, domácí výhra s Plzní (3:1) a Brnem (3:0) přinesli hned 6 bodů, následně postup do čtvrtfinále poháru přes Bohemians 1905 a následně historický postup přes Slovácko, kde naše ženy vyhrály 2:1. "Postup je skvělý, vážím si toho, výkon hráček byl neskutečný, ta týmovost byla na hřišti velmi cítit. Kabině velmi věřím, všichni vědí, jaký zápas je před námi a jen budeme ladit formu v herním prostředí. Klíčové je naladění holek a společný cíl, který nás spojuje. Zápas v Pardubicích jedeme vyhrát," věří trenér žen Kowolowski.

Pardubice vstoupily do ligy proti Liberci prohrou 0:3 a o víkendu prohrály v Plzni 2:4, kde vedli 2:1 a vypracovali si i několik šancí. Novou posilou v týmu je Andrea Kochanová, která doslova přeskočila z pražské Slávie a vrátila se také po zranění Radka Hlouchová, která oživila ofenzivní linii. Tým trenéra Bača na podzim vyhrál jediné utkání a to 2:0 právě nad naším týmem v Jirnech, nyní oba týmy čeká odveta na umělé trávě v Ohrazenici. Trenér Jakub Kowolowski se na otázku k podzimnímu klání nevrací a svému týmu pevně věří: "Co bylo, bylo. Holkám plně důvěřuji, je pro mě důležitý, jak se holky budou cítit. Před očima mám tým, který věří naší filosofii, holky nám věří, jak chceme hrát a připravenost se zvedla. Nemůžeme si myslet, že nám jedna, dvě hráčky vyhrají zápas samostatně, nelze se na někoho spoléhat. Víme, že to takhle nefunguje. Jsme skvělý jako tým, když se navzájem podporujeme, doplňujeme, přejeme si, hrajeme společně. Jako nyní."

V neděli od 14:45 držte našim ženám palce, jedou si pro vítězství do Pardubic.

 

Fotogalerie


Partneři klubu