• A-tým

• 31.01.2022

Dukla vítá útočníka. Na Julisku přichází Marek Červenka

Devětadvacetiletý útočník Marek Červenka je novým hráčem Dukly. Přichází z Vlašimi a v našem klubu podepsal kontrakt na rok a půl.

„Marka dobře znají naši trenéři a v minulém roce měl velmi slušnou sezónu ve Vlašimi, proto jsme využili možnosti a realizovali jeho přestup do Dukly. Doufáme, že bude produktivní i v Dukle a zúročí zde svoje zkušenosti,“ řekl Jan Staněk, sportovní ředitel.

Červenka je odchovancem pražské Slavie, v jejímž dresu také posbíral pár startů v nejvyšší soutěži. Hrál také za Teplice, Ostravu či Sokolov a naposledy působil ve Vlašimi. V loňské sezoně dal v jejím dresu za osmnáct zápasů devět gólů.

Pochází ze sportovní rodiny, jeho bratr Roman je hokejovým reprezentantem a mistrem světa z roku 2010.

„Měl jsem více nabídek, ale když přišla ta z Dukly, tak jsem dlouho neváhal. Jsem Pražák a Dukla byla vždycky velký klub a pojem. Chci dávat góly a pomoci týmu, to je můj cíl. Kluci v kabině mě vzali mezi sebe, je tu dobrá parta. Musíme to potvrdit i v zápasech,“ uvedl Červenka po prvním tréninku.