Vnučka Jaroslava Vejvody převzala ocenění in memoriam pro svého dědečka

4. 1. 2022 | Redakce

Vnučka Jaroslava Vejvody převzala ocenění in memoriam pro svého dědečka

V pondělí dne 3. ledna 2022 v budově ASC Dukla převzala vnučka paní Jaroslava Přibylová vyznamenání udělené ministrem obrany in memoriam pro svého dědečka Jaroslava Vejvodu.

Vyznamenání "Zlaté lípy" ministra obrany Ing. Lubomíra Metnara je prestižním vojenským oceněním. Jaroslav Vejvoda ho získal in memoriam už v říjnu loňského roku, nyní ho osobně převzala jeho vnučka.

Toto vyznamenání je oceněním za vynikající práci a reprezentaci armádního sportu bývalého trenéra našeho A-mužstva, který pro naše klubové barvy získal celkem 6x mistrovský titul, 2x vítězství v Československém poháru a 4x vítězství v Americkém poháru. Jaroslav Vejvoda trénoval hvězdné mužstvo Dukly Praha v čele s Josefem Masopustem, Ladislavem Novákem, Svatoplukem Pluskalem a dalšími skvělými hráči. Výraznou stopu jako trenér zanechal také v armádním mužstvu WKS Legii Varšava. 

Vyznamenání předal vnučce ředitel ASC Dukla plukovník Mgr. Pavel Benc. Slavnostního aktu se za náš fotbalový klub zúčastnili také předseda představenstva Ing. Bohumil Paukner a sekretář Miloslav Jícha.

 

Fotogalerie


Partneři klubu