Poslední zápas podzimu. Na Julisku přijede Třinec

25. 11. 2021 | Lukáš Šonský

Poslední zápas podzimu. Na Julisku přijede Třinec

Podzimní část FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY je u konce. V posledním utkání letošního kalendářního roku nastoupíme v rámci 16. kola v sobotu na Julisce proti Třinci. Zápas má výkop v 10:15 hodin.

Upozorňujeme fanoušky, že dle nejnovějších pravidel LFA je na stadionu zakázán prodej alkoholických nápojů. Vstup bude umožněn pouze lidem s dokončeným očkováním či potvrzením o prodělání nemoci v posledních 180 dnech. Výjimku tvoří osoby, které:

  • se nemohou podrobit očkování
  • nemají dokončené kompletní očkovací schéma
  • jsou mladší 18 let

Při všech těchto výjimkách je však nutné doložit PCR test ne starší 72 hodin. Bezinfekčnost nemusí prokazovat děti do 12 let věku. 

Bude to v sobotu na dlouhou dobu poslední mistrovské utkání. To další odehrajeme po dlouhé zimní přestávce a řadě přátelských duelů až v březnu 2022, kdy doma přivítáme Jihlavu.

„I proto chceme zakončit podzim vítězstvím, aby se nám v zimě o něco lépe dýchalo a udrželi jsme si kontakt s čelem soutěže. Přestávka je dlouhá a chceme do ní vstoupit s výhrou v zádech,“ říká Vít Vrtělka, asistent trenéra Dukly.

Dukla je před víkendem v tabulce šestá, kam nás odsunulo vítězství Opavy ve středeční dohrávce na hřišti Varnsdorfu. Třinec je až čtrnáctý, tedy třetí od konce těsně nad hranicí sestupu.

Slezané v průběhu sezony vyměnili trenéra, když odvolaného Františka Straku nahradil na konci srpna Martin Zbončák. Z posledních pěti zápasů má Třinec bilanci dvou výher a tří porážek, přičemž obě vítězství přišly venku – 1:0 v Příbrami a naposledy 4:1 v Drnovicích proti Vyškovu.

Totožnou bilanci má také Dukla, když jsme tři body přivezli z Varnsdorfu a doma porazili vedoucí mužstvo soutěže Zbrojovku Brno. Naposledy jsme minulý týden nestačili na Vlašim, kde jsme i přes řadu šancí nedokázali skórovat a prohráli 0:2.

„Musíme se zmobilizovat a zlepšit se ve finální fázi, s tím máme v poslední době problémy. Ve Vlašimi jsme si brankové příležitosti vytvořili, ale finální zakončení bylo na kvalitě jednotlivců a bohužel řešení těchto situací k brankám nevedlo,“ dodal Vrtělka.

Třinečtí dosud na podzim inkasovali 30 branek, což je nejvíce ze všech týmů ve druhé lize. Byť za poslední měsíc tuto statistiku výrazně zlepšili. Mají ale svém na kontě také nejvíce porážek (10).

V letošní sezoně už jsme Třinec dokázali porazit, hned ve druhém kole jsme ve Slezsku vyhráli 3:1 po gólu Barace, Fábryho a Kima. V minulé sezoně jsme pak na Julisce vyhráli 3:1 a na hřišti soupeře v dubnu remizovali 2:2.

Poslední zápasy obou týmu

FC Sellier & Bellot Vlašim – FK Dukla Praha 2:0 (1:0)

Branky: 37. Alijagić, 77. Blecha (pen.). ŽK: Zinhasovič a Breda – Barac, Piroch a Kulhánek. Rozhodčí: Adámková – Kotalík, Volf. Střely na bránu: 8:5. Střely mimo: 9:4. Rohy: 7:7. Držení míče (v procentech): 54:46. Diváci: 510.

Sestava Dukly: Rada – Ruml (82. Hrubeš), Piroch, Kulhánek, Kovernikov – Peterka (63. Faleye), Kozma – Barac (46. Cienciala), Šebrle (63. Bin), Buchvaldek (82. Pázler) – Fábry.

MFK Vyškov – FK Fotbal Třinec 1:4 (1:2)

Branky: 2. O. Vintr – 3. Juřena, 44. Ba, 52. Omasta, 86. Javůrek. ŽK: O. Vintr, Amadou, Srubek – Foltyn. Rozhodčí: Švagr – Šimáček, Líkař. Střely na bránu: 2:7. Střely mimo: 6:6. Rohy: 3:3. Držení míče (v procentech): 53:47. Diváci: 581.

Sestava Třince: Adamuška – Ba, Bedecs, Foltýn – Omasta, Habusta (90. Buneš), Weber (76. Šteinhübel), Kania (82. Javůrek), Hýbl – Juřena, Petráň (90. Puchel). 

 

Fotogalerie


Partneři klubu