Trenér B-týmu Majer je po podzimu spokojený: Vytvořili jsme super partu

13. 11. 2021 | Lukáš Šonský

Trenér B-týmu Majer je po podzimu spokojený: Vytvořili jsme super partu

Cíl být ve vrchní polovině tabulky naše rezerva po podzimní části sezony splnila. Ve skupině „B“ ČFL přezimuje na šestém místě s 22 body po 15 zápasech. „Jsem rád, jak se zatím sezona vyvíjí. Naplnili jsme předpoklady a ukázali, že patříme k lepším týmům,“ říká v rozhovoru Aleš Majer, hlavní kouč našeho B-mužstva.

S podzimem tedy panuje spokojenost?
Celkově ano. Co se výsledků týče, tak si troufnu říct, že jsme mohli mít ještě o dva tři body víc. Některé zápasy jsme měli dobře rozehrané a nedotáhli je do vítězného konce. Chybělo nám občas i štěstí, ale nechci se na nic vymlouvat. Musíme si vážit toho, co máme. Herně se nám více dařilo v prvních dvou třetinách podzimní části, pak jsme šli výkonnostně malinko dolů. Bylo to dané několika změnami, třeba přesunem Jirky Hrubeše do áčka. Nenahrávaly nám ani terény, které už s horšícím se počasím nebyly tak kvalitní.

Před sezonou jsi říkal, že B-tým bude chtít hrát aktivní kombinační fotbal a diktovat v zápasech tempo hry. To se dařilo?
Určitě. Až na některé pasáže, kdy jsme vedli a kluci zbytečně zalezli a bránili výsledek, tak si myslím, že se nám jinak tento cíl v drtivé většině utkání podařilo naplnit. Drželi jsme vysoké tempo a donutili soupeře, aby se přizpůsobil nám. To se nám dařilo.

Jaká jinak byla podzimní část sezony, pokud odhlédneme od výsledků?
Osobně jsem si to hrozně užil. Klíčová byla role mých kolegů v realizačním týmu. Tomášovi Kubánkovi, Honzovi Svobodovi a Gabče Hankové bych chtěl moc poděkovat, mají zásadní podíl na tom, jak se prezentujeme, jakou mají kluci chuť do trénování a do zápasů. Jsem rád, že jsme tým poskládali z kluků, kteří fotbal milují a chtějí ve fotbale i v životě něčeho dosáhnout. Toho si vážím. Sešla se super parta a těšili jsme se na tréninky i na zápasy. Všechny nás to bavilo a bylo to znát na celkové atmosféře kolem týmu. Dík patří i našemu vedoucímu Jirkovi Uldrichovi a sekretáři Tomáši Hubáčkovi, který nám vytvořil perfektní zázemí a my jsme se mohli starat jen o sportovní stránku.

Jak fungovala komunikace s trenéry A-týmu a celkové zapojení hráčů do kádru rezervy?
Domluva s trenérem Pilným je vynikající. Všechno funguje tak, jak bych si představoval. Kluci jako Kim, Quadri nebo Tomáš Kott se u nás prostřídali, záleželo na jejich vytížení. Musím říct, že všichni zapadli do naší party a na hřišti přispěli kvalitou. Hodně nám pomohl Artem Kovernikov. Občas byli tihle kluci i klíčovými hráči, kteří nám pomohli zápas zlomit na naši stranu. Uvidíme, kolik hráčů bude mít šanci probojovat se opačným směrem do prvního týmu. Jirka Hrubeš je aktuálně skvělým příkladem pro ostatní, kteří vidí, že cestu nahoru mají otevřenou.

Jaký je teď program B-týmu pro zimní měsíce?
Soutěž začalo brzo, takže teď máme čtyři a půl měsíce pauzu od mistrovských zápasů. To je velký výpadek. Do 11. prosince trénujeme, pak máme tři týdny volno. Máme domluvených 15 přípravných zápasů, což je de facto polovina soutěže. Většinou nastoupíme proti soupeřům z druhé části třetí ligy, se kterými se jinak nepotkáváme. Budeme mít čas doladit herní projev a kluky zase posunout o kousek dál individuálně. I tak je to ale zbytečně dlouhá přestávka.

S jakými cíli vstoupíme do druhé poloviny sezony?
Bude se o to odvíjet od toho, jak kádr pro jaro poskládáme. Více kluků se může přesunout do áčka, někdo zase můžete jít na hostování, pokud usoudíme, že to pro něj bude přínosnější. Pokračujeme v dlouhodobém nastavení, kdy chceme hráče provézt přechodem do dospělého fotbalu a podpořit je v jejich růstu a posunu. Pokud ale chceme, aby se kluci posouvali do áčka a profesionálního fotbalu, měli bychom mít nejen individuální kvalitu, ale v tabulce bychom měli zůstat v první polovině, ne-li se posunout o kousek výše…

Podívejte se na videorozhovor s Alešem Majerem po posledním podzimním utkání B-týmu na půdě Zbuzan, kde Dukla vyhrála 1:0.

 

Fotogalerie


Partneři klubu