Věřil jsem si, řekl Buchvaldek o gólové střele. Ocenil bojovný výkon celého týmu

6. 11. 2021 | Lukáš Šonský

Věřil jsem si, řekl Buchvaldek o gólové střele. Ocenil bojovný výkon celého týmu

Jeho gól z jedenácté minuty byl nakonec klíčový. Lukáš Buchvaldek trefil z hranice malého vápna míč parádně ke vzdálenější tyči a rozhodl o našem důležitém vítězství nad brněnskou Zbrojovkou. „Jsme rádi, že jsme doma konečně vyhráli. Šli jsme si za tím celý zápas,“ řekl střelec vítězného gólu.

Dukla dovolila soupeři za celý zápas jen jednu střelu na bránu a před reprezentační přestávkou získala důležité tři body (reportáž si přečtěte ZDE). Do konce podzimu už nás čekají jen dva zápasy – ve Vlašimi a doma s Třincem.

„Byl to dnes složitý a těžký zápas. Padali jsme na hubu, bojovali jsme a vyplatilo se. Celý tým makal a všichni na hřišti chtěli vyhrát. Jsou to cenné tři body,“ říkal Buchvaldek po zápase.

Vítězství navíc přišlo proti celku, který předtím deset zápasů neprohrál a je v čele soutěže. „Nám se vždycky hraje líp proti týmům, co jsou vysoko. Musím říct, že nám to dnes sedlo. Do puntíku jsme splnili taktiku.“

A vítězný gól? „Houkl jsem si na Suka a on mě krásným centrem našel. Možná jsem mohl střílet z první, ale věděl jsem, že mám čas, tak jsem si míč zpracoval a střílel na zadní. Věřil jsem si. Mám radost, že mi to tam spadlo,“ usmíval se.

Přiznal také, že tým zdravě nakopla vysoká prohra na Spartě z minulého týdne. „To byla facka. Dostali jsme čtyři góly za patnáct minut a řekli jsme si, že takhle to nejde. Odčinili jsme to nejlepším možným způsobem a musíme pracovat dál. Rádi bychom do konce podzimu získali šest bodů.“

 

Fotogalerie


Partneři klubu