FANSHOP

Pražské derby. Dukla nastoupí na Strahově proti rezervě Sparty

30. 10. 2021 | Lukáš Šonský

Pražské derby. Dukla nastoupí na Strahově proti rezervě Sparty

Je před námi halloweenský souboj. Dukla se v rámci 13. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY představí na stadionu Evžena Rošického na pražském Strahově proti Spartě Praha „B“. Zápas začíná v neděli v 10:30 a živě ho vysílá FORTUNA TV.

„Rezervní tým Sparty je složený z mladých hráčů, kteří mají kariéru před sebou a chtějí se posouvat. Někteří z nich se také připravují se sparťanským áčkem. Jsou dynamičtí, běhaví, fotbaloví… Čeká nás další těžký zápas,“ uvedl na adresu soupeře Vít Vrtělka, asistent trenéra Dukly.

Sparťané se prakticky od začátku startu sezony drží na její špičce. Aktuálně jsou druzí se ziskem 22 bodů, Dukla je pátá a bodů má 20. 

„Béčko“ Letenských v zápasech FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY pravidelně doplňují hráči, kteří mají za sebou několik startů v prvním týmu – ať už obránci Vitík s Gabrielem, útočník Drchal nebo brankář Heča.

„Sestava soupeře se těžko odhaduje, záleží na vytížení hráčů a jejich programu. Sparta má každopádně kvalitu na každém postu,“ upozorňuje Vrtělka.

Z šesti zápasů, které zatím Sparta „B“ na svém domácím hřišti na Strahově hrála, zvítězila ve čtyřech případech. Podlehla jen v úvodu soutěže Žižkovu (0:3) a před měsícem Vlašimi (2:3).

Dukla chce ale ukázat, že venku na podzim umí. Na cizích hřištích patříme v lize k nejlepším, což jsme potvrdili i při našem posledním venkovním vystoupení na hřišti Varnsdorfu (do té doby doma stoprocentního) a  zvítězili přesvědčivě 3:1.

„Venku jsou zápasy vždycky jiné. Doma se nám v posledních dvou případech stalo, že soupeř dal první gól a my jsme se pak nedokázali dostat do jeho zavřené obrany. Je pro nás ponaučením, že pokud dostaneme první gól, tak nemusíme panikařit, ale jít si za tím, že můžeme zápas otočit,“ dodal asistent trenéra.

S jistotou v neděli nenastoupí stoper a stálice naší obrany Jiří Piroch. Ten se v minulém kole vykartoval a odpykává si jednozápasovou stopku.

Poslední zápasy obou týmů

FC Vysočina Jihlava – AC Sparta Praha B 0:0 (0:0)

ŽK: Arroyo, Ritter – Dudl, Gelašvili. Rozhodčí: Franěk – Hrabovský, Novák.

Sestava Sparty: Kotek – Gelašvili, Piško, Vitík (46. Šilhart) – Gabriel, Jonáš, Pudhorocký (89. Večerka), Ryneš, Dudl – Drchal, Schánělec (76. Turyna).

FK Dukla Praha - FK Ústí nad Labem 0:1 (0:1)

Branka: 31. Emmer. ŽK: Buchvaldek, Piroch – Písačka, Gonzalez, Brak, Ogiomade, Angelozzi. Rozhodčí: Radina – Kotalík, Matoušek.

Sestava Dukly: Rada – Barac, Piroch, Kulhánek, Souček – Peterka, Kozma (82. Šebrle) – Buchvaldek, Kozel (75. Adediran), Cienciala (63. Hrubeš) – Pázler (46. Fábry).

 

Fotogalerie


Partneři klubu