FANSHOP

Poslední zápas před repre pauzou. Na Julisce přivítáme Prostějov

30. 9. 2021 | Lukáš Šonský

Poslední zápas před repre pauzou. Na Julisce přivítáme Prostějov

Je před námi pátý domácí zápas letošní sezony. V rámci výročí 73 let od založení armádního sportu na Dukle přivítáme v 10. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY na Julisce Prostějov. Zápas začíná v 16 hodin.

K příležitosti klubového výročí jsme si pro vás připravili autogramiádu legend, která se bude konat od 15 hodin na západní tribuně, a další akce. Více si můžete přečíst v článku ZDE.

Dukla vs. Prostějov. Souboj čtvrtého s osmým. Čtvrtá je Dukla, která dosud posbírala 17 bodů. Prostějov je čtyři příčky za námi a má také o čtyři body méně.

„Prostějov má dobře složený tým. Mají zkušenou osu týmu s hráči, kteří toho hodně odehráli v lize. Naše cesta k vítězství povede jenom přes poctivý týmový výkon,“ uvedl k utkání Vít Vrtělka, náš asistent hlavního trenéra.

Tým z Hané má za sebou hodně turbulentní týden, ve kterém se rozloučil s trenérem Jiřím Jarošíkem (i jeho asistenty). Bývalého hráče Sparty, Chelsea nebo Celticu „vykoupily“ z Prostějova trápící se prvoligové Teplice. Jeho místo na prostějovské lavičce zaujal Daniel Šmejkal, naposledy kouč Vlašimi. Zápas na Julisce tak pro něj bude velkou a ostrou premiérou.

Prostějov má zatím v letošní sezoně výsledky jako na houpačce. V minulém kole prohrál doma s Opavou 0:1, předtím ale dokázal dvakrát zvítězit (ve Vlašimi a na vlastním hřišti proti Chrudimi). Celkově má bilanci čtyř výher, jedné remízy a čtyř porážek.

Úspěšnější jsou Prostějovští doma, venku naopak za čtyři odehrané zápasy dali jen dva góly. I tak to stačilo na již zmíněný triumf ve Vlašimi, kde uspěli po výsledku 1:0 gólem deset minut před koncem.

Dukla bude chtít oslavit klubové výročí vítězstvím a odčinit poslední domácí porážku, kdy jsme v divokém zápase padli s Příbramí 2:3. V minulém kole jsme v pražském derby hráli na Žižkově s Viktorkou 1:1 a na výhru čekáme už tři zápasy.

„Budeme muset přidat kvalitu v předfinální a finální fázi, která nám na Žižkově scházela. S týmovým výkonem a dobrým řešením situací na posledních třiceti metrech máme šanci na úspěch,“ doplnil Vrtělka.

V loňské sezoně jsme Prostějov nedokázali ani jednou porazit a navíc jsme mu nedali ani gól. V srpnu se hrálo na Julisce bez branek 0:0, na začátku dubna jsme pak v Prostějově 0:1 padli.

Přijďte nás osobně podpořit! Upozorňujeme, že všichni fanoušci musí splňovat některou z podmínek bezinfekčnosti:

  • negativní PCR test ne starší než 7 dní
  • negativní antigenní test ne starší než 72 hodin
  • doklad o prodělání nemoci COVID-19 v období předchozích 180 dní
  • certifikát o dokončení očkování nejméně před 14 dny

Poslední zápasy obou týmů

Viktoria Žižkov – FK Dukla Praha 1:1 (1:0)

Branky: 25. Koželuh – 72. Piroch. ŽK: Muleme, Gabriel, Súkenník, Oulehla (trenér), Hossam – Kozel, Kozma. Rozhodčí: Cieslar – Poživil, Arnošt. Střely na bránu: 2:4. Střely mimo: 1:5. Rohy: 5:4. Držení míče (v procentech): 49:51.

Sestava Dukly: Rada – Barac, Piroch, Kulhánek, Souček – Kozma, Peterka – Buchvaldek (90. Pázler), Kozel (46. Adediran), Cienciala (46. Šebrle) – Fábry (46. Faleye).

1.SK Prostějov – SFC Opava 0:1 (0:1)

Branka: 37. Helešic. ŽK: Zapletal, Schuster, Jiráček, Schaffartzik – Didiba, Šigut, Rychlý, Helebrand, Hnaníček. Rozhodčí: Adámková – Váňa, Pfeifer. Střely na bránu: 5:6. Střely mimo: 3:2. Rohy: 7:8. Držení míče (v procentech): 54:46.

Sestava Prostějova: Mucha – Kopřiva (66. Hausknecht), Machynek (46. Bartolomeu), Schuster, Schaffartzik – Jiráček, Zapletal, Koudelka, Kušej (66. Vlachovský) – Žák, Urbanec. 

 

Fotogalerie


Partneři klubu