PORTRÉTY Z JULISKYJakub Výmola
    FANSHOP

Doprovodné akce při utkáních ČLD

13. 9. 2021 | Tomáš Hubáček

Doprovodné akce při utkáních ČLD

V neděli 12. září 2021 uspořádal FK DUKLA Praha, spolek ve spolupráci s DUKLA klubem doprovodné akce k zápasům České ligy dorostu kategorií U19 a U17.

Utkání našich dorostenců na hřišti TJ Slavoje Suchdol začínají mít skutečně ligovou úroveň, a to nejen sportovními výkony hráčů na hřišti. I po stránce organizační se náš úsek mládeže snaží, aby se hráči a jejich realizační týmy i diváci cítili tak, jako by se hrálo na Julisce. Hřiště je ozvučeno, před zápasem vítá fanoušky (převážně rodiče hráčů) reprodukovaná hudba a je pro ně připraveno v místní restauraci kvalitní občerstvení. Před zápasy se hlásí sestavy obou celků a během zápasu samozřejmě vše podstatné, co se na hřišti děje. Na hřišti je umístěna i světelná tabule s časomírou a ukazatelem skore. Vše umocňují tóny hymny FK DUKLY Praha, které znějí při nástupu družstev k utkání (autorka hymny spisovatelka paní Zuzana Maléřová z toho bude mít určitě radost).

Všechny tyto organizační záležitosti se daří zajišťovat i díky výborné spolupráci se správcem hřiště a sekretářem TJ Slavoje Suchdol Michalem Marschem. Hřiště má vždy perfektně připravené a pomáhá nám i během utkání se zajištěním všeho potřebného.

Obdiv úseku mládeže našeho klubu zaslouží i Ing. Miroslav Mück, hlavní pořadatel při utkáních našeho A-mužstva. Stejnou funkci vykonává i při domácích zápasech všech našich dorosteneckých družstev (ČLD na Suchdole a ČDD na Strahově) a to bez nároku na jakoukoli finanční odměnu.

V neděli jsme navíc vše vylepšili doprovodnými akcemi. Byla uspořádána autogramiáda Güntera Bittengela, bývalého hráče a trenéra našeho klubu, v současné době předsedy FK DUKLA Praha, spolek a manažera mládeže.

Před oběma zápasy byly prodávány lístky do tomboly o klubové suvenýry (kniha "DUKLA do toho", DVD "Hrdý na svůj klub" a klíčenka v barvách DUKLY). Prodeje se na výbornou zhostila paní Petra Spilková, maminka našeho dorostence. Tah tomboly dozorovala duše DUKLA klubu JUDr. Antonín Jánský, který navíc stihl vše zdokumentovat (viz fotogalerie pod článkem).

V areálu hřiště jsme navíc umístili pokladničky na dobrovolný příspěvek diváků (v převážné většině rodičů našich hráčů) na sociální program mládeže DUKLY Praha, na rozvoj mládežnického fotbalu našeho klubu a jeho propagaci.

Celý výtěžek z této doprovodné akce bude věnován právě na tento program, který zastřešuje DUKLA klub svým projektem "Dukláci DUKLE, Dukláky duklákům" tzv. 4 D (více o tomto programu na www.duklaky.estranky.cz), který má návaznost na spolek Rodina DUKLA živ (je) (více na www.fkdukla.cz v sekci Mládež). Do tohoto programu přispívají pravidelně měsíčně trenéři mládeže a funkcionáři FK DUKLAPraha, spolek a trenéři FK DUKLA Praha - ženy částkou 100,- Kč již po dobu více než tří let. Program podporuje i Fanshop DUKLY, který poskytl ceny do nedělní tomboly za 70 % obvyklé prodejní ceny a hodlá nadále stejnou měrou doprovodný program mládežnických zápasů a utkání našeho B-mužstva podporovat. Získané finanční prostředky budou deponovány na účtu DUKLA klubu a budou uvolňovány na potřeby mládežnických celků DUKLY po poradě s vedením mládeže (Günter Bittengel, Antonín Barák a Petr Fišar) a trenéry jednotlivých družstev. O využití těchto finančních prostředků získáte informace u JUDr. Antonína Jánského, který je jedním z disponentů účtu.

Jsme přesvědčeni, že doprovodný program zpestřil divákům čas před jednotlivými zápasy a poločasové přestávky a hodláme v těchto akcích pokračovat jak na hřišti v Suchdole, tak i při zápasech našeho B-mužstva v Jirnech. Po ozvučení areálu v Ruzyni (potřebnou aparaturu nám zapůjčí FK DUKLA Praha - ženy, jehož vedení v čele s manželi Havlasovými s úsekem mládeže DUKLY úzce spolupracuje) uspořádáme doprovodné akce i při utkáních našich žákovských družstev.

Závěrem mi dovolte, abych poděkoval všem divákům, kteří se aktivně doprovodných akcí zúčastnili a přispěli tím na výše zmíněný projekt.

 

Fotogalerie


Partneři klubu