PORTRÉTY Z JULISKYMohamed Doumbia
    FANSHOP

V útoku se doplňujeme, těší Buchvaldka. Atmosféra v kabině je super!

28. 8. 2021 | Lukáš Šonský

V útoku se doplňujeme, těší Buchvaldka. Atmosféra v kabině je super!

Tři góly Opavě a tři různí střelci. Lukáš Buchvaldek byl v pátek na Julisce jedním z nich, zbylé trefy přidali Marek Fábry a Sunday Faleye. Dukla vyhrála 3:1, vede ligu a jako jediný tým ještě ani jednou neprohrála.

„Snad to tak bude pokračovat,“ usmíval se po utkání Buchvaldek. „Atmosféra v kabině je super. Vyhráváme a všichni jsou dobře naladění. Musíme na té vlně vydržet co nejdéle!“

V úvodu sezony se nám daří střelecky, hlavně doma začínáme být velice produktivní. Chrudim jsme minule porazili 4:1, Opavu teď 3:1. A v obou případech se na gólech podíleli různí střelci.

„Není tady nikdo, kdo by se utrhl. Spíš se navzájem doplňujeme. Většina z nás útočníků má dva tři góly. Když se netrefí jeden, tak se trefí druhý. Nespoléháme jen na jednoho hráče,“ dodal Buchvaldek.

Sám má na kontě góly dva stejně jako Sunday Faleye, David Kozel a Jan Peterka. Jediným třígólovým střelcem je slovenský útočník Marek Fábry.

Dukla přečká s jistotou na prvním místě tabulky reprezentační přestávku, během víkendu nás totiž nikdo nemůže přeskočit. „Rádi se podíváme na výsledky, jak budou hrát ostatní. Ale stejně je to jenom na nás. Musíme dál vyhrávat,“ líčí Buchvaldek. „Dnes jsme byli dobře připraveni. Trenéři nás upozorňovali na věci a situace, ve kterých je Opava nebezpečná a my jsme využili jejich okének.“

Poprali jsme se i s těžkými podmínkami. Na Julisce totiž téměř celý zápas soustavně pršelo, přesto se hrál z obou stran atraktivní fotbal plný šancí. „Hřiště nebylo špatné. Na to, jak tady lilo, tak byla tráva dobře připravená. Musím pochválit našeho trávníkáře. Odvedl skvělou práci,“ usmál se náš útočník.

 

Fotogalerie


Partneři klubu