PORTRÉTY Z JULISKYDaniel Souček
    FANSHOP

Poprvé v životě nastoupil proti bráchovi. Kozma o speciálním pohárovém zážitku

12. 8. 2021 | Lukáš Šonský

Poprvé v životě nastoupil proti bráchovi. Kozma o speciálním pohárovém zážitku

Karel Kozma za Kosmonosy, Daniel Kozma v dresu Dukly. „Byla to premiéra, ještě nikdy jsme proti sobě s bráchou nenastoupili,“ usmíval se náš kapitán po utkání prvního kola MOL Cupu, ve kterém jsme v Kosmonosech otočili nepříznivý stav a zvítězili 3:1.

V pěkném areálu kosmonoského stadionu byl Daniel Kozma jako doma. Nedaleko dokonce bydlí, z tribuny navíc jeho i bratra podporovala rodina.

„Hodně specifický zápas a super zážitek,“ řekl po zápase. „S bráchou máme hodně silný vztah. Vyrůstali jsme spolu. Je starší a já jsem se mu vždycky chtěl vyrovnat. Zůstala mezi námi velká rivalita. Když si jdeme kopnout za barák, tak se u toho někdy skoro popereme,“ směje se. 

„Jakmile bylo jasné, že půjdeme na sebe, tak mi brácha hnedka psal. A od soboty jsme spolu kvůli tomu nemluvili.“

Na motivaci našeho záložníka to bylo znát. Poprvé od svého návratu po těžkém zranění nastoupil v základní sestavě a odehrál celých devadesát minut. Byl vidět, měl šance, ale v koncovce se mu nedařilo.

„Fakt škoda, že mi to tam nespadlo. Těch šancí! Cítil jsem se dobře, i když jsem ke konci trošku tahal nohy. Hodně mi pomohlo, že jsem odehrál asi tři čtvrtě zápasu v Jihlavě,“ povídal.

Celé utkání mělo také charitativní přesah. Fanoušci mohli přispět na malou Ivanku, která se narodila s rozštěpem páteře a dalšími vývojovými vadami (na fotce výše jsou s Ivankou oba bratři). Peníze na ni vybraly oba týmy, Dukla přispěla 11 tisíci. Celkem se vybralo přes 60 tisíc.

„Úžasná částka, mám z toho fakt radost. I díky tomu jsem si dnešek tak užil.“

Poslechněte si zpětně podcast s Danielem Kozmou:

 

Fotogalerie


Partneři klubu