Brankář Antonín Kinský se upsal ligovému mistrovi Slavii Praha

28. 7. 2021 | Tisková zpráva

Brankář Antonín Kinský se upsal ligovému mistrovi Slavii Praha

Osmnáctiletý brankářský talent Antonín Kinský opouští Duklu a přestupuje do nejvyšší soutěže. Upsal se ligovému mistrovi pražské Slavii.

„Už v roce 2019, když Tonda do Dukly přicházel, bylo jasné, že vzhledem k jeho ambicím, talentu i celému aranžmá jeho přestupu, se jedná o společný projekt agentury, Dukly a talentovaného mladého brankáře, který měl pomoci Tondovi v jeho výkonnostním růstu a usnadnit mu přechod do dospělého fotbalu. V Dukle se všichni snažili tento cíl naplnit. Jakmile začal Tonda chytat za naše áčko, bylo zřejmé, že jej dlouho neudržíme. Věříme, že Tonda bude mít ve Slavii dostatek prostoru pro další růst, z čehož by měl v budoucnu výrazně profitovat i náš klub“, uvedl sportovní ředitel Dukly Jan Staněk.

Kinský pokračuje ve šlépějích svého otce, který na Dukle začínal a pak chytal za Příbram, Slovan Liberec a pět let působil v Rusku. S Libercem vyhrál v roce 2002 ligový titul a na slavném Euru 2004, kde Češi získali bronz, byl gólmanskou trojkou.

Tony, jak se Kinskému juniorovi přezdívá, přišel na Julisku v roce 2019 z Tempa Praha. O rok později si připsal jako benjamínek první start za náš A-tým a loni ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE odchytal pět zápasů a jedno střetnutí v poháru. Od kategorie U15 je také českým reprezentantem.

„Tonda Kinský načerpal v Dukle velmi cenné zkušenosti v seniorském fotbale, zároveň potvrdil svou herní i mentální vyzrálost. Jedná se o hráče, který pracuje dle nejmodernějších trendů a doporučení i nad rámec klasického tréninkového procesu, skvělého mentora má v osobě svého otce. Přestože se objevilo několik nabídek ze zahraničí, zvolili jsme českou cestu. Ve Slavii ho čeká náročný realizační tým i kvalitní spoluhráči, kteří mu pomohou dostat se na další výkonnostní stupeň. Se sportovním vedením klubu jsme se shodli na Tondově ideálním vývoji, v našich očích se jednoznačně jedná o brankáře pro evropský fotbal,“ řekl Viktor Kolář, šéf fotbalové sekce agentury Sport Invest.

Tonymu děkujeme za všechnu práci, kterou pro Duklu odvedl a přejeme, ať se mu v novém angažmá daří! 

 

Fotogalerie


Partneři klubu