Začínáme! K prvnímu utkání nové sezony přijede na Julisku nováček z Vyškova

23. 7. 2021 | Lukáš Šonský

Začínáme! K prvnímu utkání nové sezony přijede na Julisku nováček z Vyškova

Ligový fotbal je zpátky. Soutěžní ročník 2021/22 začínáme domácím soubojem proti MFK Vyškov – nováčkovi FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Úvodní hvizd utkání zazní v v sobotu v 17:00.

Vyškov postoupil do druhé ligy až jako třetí tým loňského nedokončeného ročníku MSFL, kde kvůli neúplnosti soutěže nerozhodovalo pořadí, ale koeficient bodové úspěšnosti. Vyškovu také nahrálo, že další moravský klub Blansko nepožádal o druholigovou licenci pro tuto sezonu.

Své domácí zápasy bude náš soupeř hrát v Drnovicích, který je od Vyškova vzdálený asi pět minut jízdy autem. Vyškovský stadion totiž neprošel licenčními podmínkami Fotbalové asociace České republiky.

Zápas s nováčkem, navíc doma na Julisce, může být pro nás ideálním startem do sezony. Napovídá tomu i výsledkově slušná příprava, ve které jsme vyhráli čtyři z šesti zápasů (porazili jsme i prvoligové Slovan Liberec a Teplice). Nestačili jsme jen na Pardubice a Spartu.

„To, jakou máme kvalitu, ukáže až liga. Nechceme se plácat po ramenou, že jsme měli v přípravě pár dobrých výsledků. Na to už se v půlce sezony nikdo ptát nebude,“ řekl náš hlavní trenér Bohuslav Pilný po generálce v Teplicích,  kde jsme minulý týden vyhráli 2:1.

Vyškov v přípravě zvítězil jen jednou, a sice ve svém posledním vystoupení nad Uničovem 3:2. Jinak zaznamenal čtyři porážky a jednu remízu. Na venkovních hřištích nevyhrál Vyškov v součtu ligových a přátelských zápasů už téměř rok.

Profesionální soutěž bude hrát jihomoravský klub poprvé ve své historii. Byl založen v roce 1921 a postupně postupoval výše z nižších soutěží. Třetí ligu (moravskou část) hrál sedm let. Předtím „kopal“ dvanáct let divizi.

Na utkání nás můžete přijít osobně podpořit. Vstupenky zakoupíte buď online ZDE, nebo před zápasem na pokladnách stadionu. Nezapomeňte, že před vstupem na stadion je nutné předložit některý z dokladů bezinfekčnosti:

  • negativní PCR test ne starší než 7 dní
  • negativní antigenní test ne starší než 72 hodin
  • doklad o prodělání nemoci COVID-19 v období předchozích 180 dní
  • certifikát o dokončení očkování nejméně před 14 dny

U dětí do 6 let věku není testování požadováno.

Poslední zápasy obou týmů

FK Teplice – FK Dukla Praha 1:2 (1:1)
Branky: 21. Moulis – 5. Fábry, 78. Bin.

Sestava Dukly: Rada – Barac, Piroch (63. Konan), Kulhánek, Ruml – Souček (63. Cienciala), Peterka, Kozel (71. Kozma), Šebrle (63. Buchvaldek) – Faleye (63. Pázler), Fábry (63. Bin).

MFK Vyškov – SK Uničov 3:2 (0:1)
Branky: 75. Štěpánek, 87. Fofana, 90. Klesa – 34. Kamas, 60. Bača

Sestava Vyškova: Šustr – Fofana, Štěpánek, Ilko, Vintr (46. Macej), Slovák (46. Klesa), Lahodný (78. Jaroš), Cabadaj, Jambor (46. Mgienga), Ambrozek, Němeček (46. Simr).

 

Fotogalerie


Partneři klubu