Ligová generálka. Dukla se představí v Teplicích

15. 7. 2021 | Lukáš Šonský

Ligová generálka. Dukla se představí v Teplicích

Poslední zkouška před začátkem sezony. V pátek od 14:30 nás čeká střetnutí proti prvoligovým Teplicím. Hrát se bude na soupeřově hlavním stadionu Na Stínadlech.

„Nemám rád slovo generálka. Vnímám to tak, že nás čeká poslední přípravné utkání. Postaví se proti nám silný soupeř z nejvyšší soutěže a sám jsem zvědavý, jak se s jeho kvalitou popereme,“ uvedl Bohuslav Pilný, hlavní trenér.

Pro Duklu to bude pátý a poslední přípravný duel. Máme v nich zatím bilanci tří výher a dvou porážek. Ligu zahajujeme už v sobotu 24. července doma proti Vyškovu.

Teplice zatím v přípravě zvítězily jen nad týmy z nižších soutěží – Chomutov a Varnsdorf. Pak dvakrát podlehly Bohemians 1905, Vlašimi a naposledy remizovaly s Táborskem 2:2.

„Nemyslím si, že lze přípravu srovnávat s ostrými ligovými zápasy. Vždy ale chceme, aby mužstvo předvedlo optimální výkon. Uděláme všechno proto, abychom byli na příští sobotu maximálně připraveni,“ dodal trenér Pilný.

Když se oba týmy potkaly naposledy, byla z toho divoká přestřelka 5:4 ve prospěch našeho soupeře. Stalo se tak rovněž v přátelském utkání v srpnu minulého roku, kdy jsme i přes dva góly v závěru nedokázaly s protivníkem srovnat krok.

Teplice jako domácí tým na svém webu uvádí, že generálka bude přístupná fanouškům. Otevřen bude vchod „B“ na hlavní tribuně a fanoušci budou muset splnit pravidla bezinfekčnosti – tedy negativní test, nebo očkování (minimálně 14 dnů od druhé dávky) nebo potvrzení o prodělání nemoci v posledních 180 dnech. 

 

Fotogalerie


Partneři klubu