• Stará garda

• 14.07.2021

Manažer naší mládeže Günter Bittengel slaví 55. narozeniny

Odchovanec Dukly Praha Günter Bittengel oblékal dres našeho „A“ mužstva v letech 1985-1991 a byl autorem 21 ligových branek.

V letech 1987-1995 oblékl celkem pětkrát reprezentační dres našeho „A“ mužstva. Historicky doposud poslední reprezentant z řad hráčů Dukly Praha (06.02.1991, Austrálie – ČSFR 0:2 v Sydney).

S Duklou Praha získal v roce 1990 vítězství v Československém poháru a tím i naší poslední účast v pohárové Evropě.

Když na Julisce skončil svou hráčskou činnost, přestoupil do FC Bayer 05 Uerdingen. V tomto německém klubu působil jako hráč v letech 1991-1996.

Po návratu do vlasti se jeho působištěm stalo v letech 1997-2001 mužstvo FK Chmel Blšany. Později z pozice hráče přešel do role trenéra. Začínal jako asistent a později jako hlavní trenér v ligovém celku FK Chmel Blšany. Později vykonával funkci trenéra v FK Viktoria Žižkov, DP Xaverov, SK Union Čelákovice, Dukla Praha, Jakubčovice Fotbal. V letech 2007-2009 působil jako trenér Dukly Praha (II.liga). Po nástupu trenéra Luboše Kozla k našemu „A“ mužstvu v roce 2009 převzal funkci sportovního ředitele našho fotbalového klubu.

V současné době vykonává funkci manažera na úseku naší mládeže.

„Bíza“ dělá fotbal v kanceláři se stejnou chutí, se stejným zápalem, se stejným dukelským srdcem a stejně dobře jako když oblékal žluto-červený dres našeho „A“ mužstva a střílel ligové branky.

Blahopřejeme.