PORTRÉTY Z JULISKYJosef Jakab
    FANSHOP

Potvrzeno. Lukáš Cienciala přichází do Dukly na hostování

14. 7. 2021 | Tisková zpráva

Potvrzeno. Lukáš Cienciala přichází do Dukly na hostování

Záložník Lukáš Cienciala bude v příští sezoně oblékat dres Dukly. Kmenový hráč Baníku Ostrava přichází na hostování do konce soutěžního ročníku.

„Lukáše jsme sledovali již na podzim, bohužel díky zájmu Baníku nebyla možnost ho přivést do Dukly. Nyní se naskytla příležitost, aby přišel alespoň na hostování. Vzhledem k tomu, že je to typ hráče, který v týmu nemáme, tuto možnost jsme využili. Budeme od něj očekávat velkou aktivitu v poslední třetině hřiště, rychlost, tahovost, pracovitost, odvahu a hodně centrů do pokutového území,“ řekl Jan Staněk, sportovní ředitel Dukly.

Cienciala se s námi připravuje od minulého týdne. Kluby od té doby řešily detaily hostování, které se povedlo definitivně dotáhnout. V našem dresu už Cienciala naskočil do sobotního vítězného přípravného zápasu s Varnsdorfem.

„Vnímám, že Dukla je velký klub se skvělým zázemím a podmínkami. Byla to pro mě nejlepší možná varianta,“ řekl Cianciala po podpisu. „Jsem krajní hráč, křídelník. Mám rád souboje jeden na jednoho a snažím se využívat své rychlosti. Pokud to půjde, rád bych přidal i góly.“

Dvacetiletý záložník z Baníku Ostrava strávil poslední sezony v Třinci. V loňské sezoně nám dal dokonce na Julisce gól, Dukla ale tehdy zápas proti slezskému soupeři otočila a vyhrála 3:1.

Cienciala nasbíral také reprezentační zkušenosti, když nastoupil za národní týmy do 18, 19 a 20 let. Držíme palce, ať se ti v Dukle daří, Lukáši!

 

Fotogalerie


Partneři klubu