Dukla cestuje do Německa k prestižnímu přáteláku s Unionem Berlín

9. 7. 2021 | Lukáš Šonský

Dukla cestuje do Německa k prestižnímu přáteláku s Unionem Berlín

V přípravě na novou sezonou nás čeká zajímavá konfrontace s hvězdným soupeřem. V sobotu zamíříme do Berlína, kde se od 15:30 utkáme s Unionem Berlín na jeho hlavním stadionu.

„Jak pro hráče, tak i pro nás trenéry to bude velice zajímavé utkání, kterým zakončíme soustředění. Nastoupíme proti soupeři, se kterým se nepotkáváme každý den. Zápas nám zase ukáže spoustu věcí a hráči si osahají, jaké je to nastoupit proti takovému mužstvu,“ řekl Vít Vrtělka, asistent trenéra.

Union Berlín skončil v uplynulé sezoně bundesligy na sedmém místě a postoupil do kvalifikace o Evropskou konferenční ligu. Na svém stadionu An der Alten Försterei přitom prohrál v lize jen jednou. Zápas bude pro německý klub v přípravě vůbec prvním, Dukla už má za sebou čtyři s bilancí dvou výher (nad Spartou Praha "B" a Slovanem Liberec) a dvou porážek (Sparta Praha a Pardubice).

S Unionem jsme se v rámci přátelského utkání potkali už v lednu roku 2017. Tehdy dali naše branky dnes už bývalí dukláci Jakub Považanec a Ladislav Vopat. Zápas skončil remízou 2:2.

Duel v Německu ale nebude v sobotu našim jediným. Část týmu zůstane v Modré, kde se od 10:00 postaví proti Varnsdorfu. „Budeme se rozhodovat podle zdravotního stavu, jak tým rozdělíme. Ti, co zůstanou, tak budou doplněni o hráče z B-týmu. Chceme zátěž rozdělit na všechny rovnoměrně,“ dodal asistent Vrtělka.

Upozorňujeme fanoušky, že utkání v Berlíně nebude z důvodu opatřeních spojených s koronavirem přístupné příznivcům našeho klubu. Video stream ze zápasu by měl být k dispozici ZDE.

Sledovat můžete také dopolední utkání s Varnsdorfem přes odkaz níže.

 

Fotogalerie


Partneři klubu