• A-tým

• 18.07.2021

Obránce Arnaud Konan se upsal Dukle do roku 2024

Arnaud Konan z Mali podepsal profesionální smlouvu s Duklou. Na Julisce má nově kontrakt do roku 2024.

„Konan k nám přišel po velmi nešťastném angažmá v Rakousku, kde ho nasměrovali do regionální ligy jeho předchozí agenti. Nicméně u nás se ukázal ve velmi dobrém světle, a to nejen po fotbalové stránce, ale i jeho charakter se nám zamlouvá. Je velmi pracovitý a přirozeně do týmu jako cizinec zapadl. Po prvních zápasech za B tým jsme byli přesvědčeni, že i v áčku může být přínosem a příprava to jen potvrdila. Věřím, že bude brzy v naší základní sestavě. Málokdy se povede přivést mládežnického reprezentanta za tak výhodných podmínek,“ řekl Jan Staněk, sportovní ředitel Dukly.

Jednadvacetiletý obránce přišel na Duklu z rakouského Kitzbühlu na testy a odehrál několik přípravných zápasů za náš B-tým. Svými výkony nakonec zaujal trenéry natolik, že mu dali šanci v prvním týmu.

Konan zapsal také starty za mládežnický národní tým Mali, v jehož dresu si zahrál v roce 2019 na MS do 20 let.