Teď začne
vojna!

Po týdnu znovu do akce. Dukla chce z Chrudimi přivézt další body

30. 4. 2021 | Lukáš Šonský

Po týdnu znovu do akce. Dukla chce z Chrudimi přivézt další body

Po dvou domácích duelech se Dukla znovu představí na hřišti soupeře. V rámci 21. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zajíždíme do Chrudimi, kde má zápas výkop v sobotu v 17:00 a domácí klub z něj připravuje internetový stream.

Utkáním na východě Čech vstoupíme do posledního ligového měsíce. Ten předchozí pro nás byl obzvlášť náročný – hráli jsme sedm zápasů v 21 dnech a bodově nám vyšel až jeho závěr po příchodu nového trenéra Bohuslava Pilného.

Pod jeho vedením vyhrála Dukla v Jihlavě 1:0, pak porazila Blansko 2:1 a naposledy minulou sobotu remizovala na Julisce s Varnsdorfem 1:1.

„Bylo to hodně hektické, mužstvo vlastně pořád poznávám. Celé je to pro mě nová zkušenost. Ještě nikdy jsem nepřišel k týmu, který by měl před sebou během pár dnů tak těžký program,“ říkal trenér Pilný a uvítal delší přestávku mezi zápasy, kterou si on i jeho svěřenci „užili“ po posledním utkání.

V Chrudimi čeká Duklu další těžká šichta. Náš sobotní soupeř má před 21. kolem na kontě 31 bodů a je pátý, Dukla má o tři body méně a je sedmá. Když se oba týmy střetly na podzim na Julisce, Chrudim nás zaskočila vítězstvím 2:0.

Na rozdíl od Dukly, která za poslední tři zápasy brala sedm bodů, však Chrudim tápe a ze stejného počtu mačů získala bod jen jeden za remízu v Prostějově. Měla ale také těžký los – hrála s druhou Líšní i s vedoucím Hradcem Králové.

Největší hrozbou Chrudimi je útočník Ladislav Mužík – s dvanácti góly nejlepší střelec celé ligy! Mužík se trefil i v listopadu na Julisce (z penalty zvyšoval na 2:0 pro hosty). Naposledy skóroval dvě kola zpátky do sítě Hradce.

Dukla bude doufat, že Chrudim prodlouží své domácí trápení. Chrudimští patří na vlastním hřišti v rámci celé sezony mezi nejlepší čtyřku soutěže, naposledy to však potvrdili 5. prosince při výhře nad Vlašimí. Od té doby doma nebodovali.

 

Fotogalerie


Partneři klubu