Nechme děti sportovat! Dukla se připojuje k iniciativě sportovních klubů

20. 4. 2021 | Redakce

Nechme děti sportovat! Dukla se připojuje k iniciativě sportovních klubů

Dukla Praha podporuje výzvy ostatních sportovních klubů i Ligové fotbalové asociace k možnosti znovu obnovení sportování dětí a mládeže. „Dětem byl silně narušen jejich svět her, pohybu a kamarádů. To je velice závažné zjištění,“ říká Günter Bittengel, manažer mládeže na Dukle.

Děti a mládež nemohou kvůli epidemiologickým opatřením sportovat od října minulého roku. Individuální tréninky „na dálku“ nestačí. Podle Bittengela je potřeba počítat i s možným následky zdravotního charakteru.

„Bohužel jsou všichni mladí sportovci ochuzeni o rok cílené sportovní výchovy. Uvidíme, jestli se nám vůbec podaří v budoucnu tuto skutečnost dohonit,“ říká.

Vláda ČR v minulých dnech podmínky pro sportování částečně uvolnila, stále to ale znamená jen tréninky rozdělené do dvojic, s rozestupy a bez využití šaten a podobně. „Můj názor je ten, že venkovní aktivity měly být uvolněny daleko dříve a ve větším počtu sportovců,“ doplňuje Bittengel.

„Rozvolňování v této oblasti a navíc u dětí by mělo být razantnější. Pokud se chceme vrátit do normálního chodu života co nejdříve, tak sport a pohyb je toho nedílnou součástí.“

 

Fotogalerie


Partneři klubu