Souboj o další body. Vrátíme Blansku porážku z úvodu sezony?

20. 4. 2021 | Lukáš Šonský

Souboj o další body. Vrátíme Blansku porážku z úvodu sezony?

Sérii dvou zápasu na domácím hřišti zahájí Dukla středeční dohrávkou 15. kola proti Blansku, se kterým jsme v letošním ročníku na jeho trávníku o gól prohráli. Utkání má začátek v 17:00 a bude zároveň domácí premiérou pro trenéra Bohuslava Pilného a jeho asistenta Aleše Majera. Ze zápasu pro vás připravujeme internetový stream.

Nově složený trenérský tým, který mužstvo vedl poprvé minulý týden v pátek na tréninku, zvládl své úvodní vystoupení v neděli v Jihlavě. Dukla se tam prezentovala odlišným herním stylem a po brance Lukáše Buchvaldka z prvního poločasu vyválčila důležité tři body.

„Pro mě je nejcennější to, jak kluci na hřišti bojovali a chtěli vyhrát. Byly to teď hektické dny, nikdy jsem neměl tak krátký čas na zápasovou přípravu,“ usmíval se po utkání trenér Bohuslav Pilný.

Před dalším duelem měl jeho tým jen dvoudenní pauzu. Blansko se na Julisce představí jako jedenáctý tým druholigové tabulky. Dukla má o čtyři body více a je osmá.

„Nebude to vůbec lehký zápas, musíme být dobře koncentrovaní,“ řekl Pilný. „Jsme si vědomi toho, že kdybychom výhru z Jihlavy potvrdili, tak se dostaneme do klidnější pozice a možná i do horní poloviny tabulky.“

Blansko, město z Jihomoravského kraje severně od Brna, zatím na jaře prohrálo jen jednou, a to v minulém kole na hřišti Táborska 0:1. Jinak tak nějak pravidelně střídá remízy s výhrami.

Na hřištích soupeřů se však v této sezoně trápí, když horší bilanci z venkovních duelů má jen poslední mužstvo Vyšehrad. Blansko venku z devíti zápasů posbíralo pouze sedm bodů a jedno vítězství v listopadu v Jihlavě (výhra 4:1).

Nováček druholigové soutěže pod vedením trenéra Martina Pulpita se umí opřít o pevnou defenzivu. Při pohledu na jarní výsledky mimo jiné zjistíme, že Blansko za šest odehraných duelů inkasovalo pouze dva góly!

Na obraně našeho soupeře ztroskotala i Dukla, která se Blanskem na jeho hřišti utkala v září ve 3. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Utkání jsme tenkrát po matném výkonu 0:1 prohráli a zapsali naši první porážku v sezoně.

Zápas budeme vysílat živě na internetovém streamu. Odkaz na něj zveřejníme pár minut před výkopem.

Vzájemný zápas v letošní sezoně

3. kolo, FK Blansko – FK Dukla Praha 1:0 (0:0)

FK Blansko: Halouska – Ilko, Štrbák (c), R. Buchta, Klusák – Kania, Vasiljev (79. Machalík), Lahodný, Žák (83. Přerovský) – Kopičár – J. Šašinka (60. Holek)

FK Dukla Praha: Rada – Dancák, Piroch, Chlumecký – Doumbia, Kozma (c) – Souček (63. Hadaščok), Kovaľ (56. Krunert), Buchvaldek (77. Kim), Jakab (56. Ullman) – Ayong (63. Fábry)

Branka: 50. Vasiljev, ŽK: R. Buchta – Doumbia, Fábry, Rozhodčí: Szikszay – Hájek, Horák, Držení míče (%): 50:50, Střely na bránu: 5:2, Střely mimo: 3:4, Rohy: 3:2. Diváci: 1200

 

Fotogalerie


Partneři klubu