FANSHOP

Trenér Roman Skuhravý končí na lavičce Dukly, mužstvo převezme Bohuslav Pilný

15. 4. 2021 | Klub

Trenér Roman Skuhravý končí na lavičce Dukly, mužstvo převezme Bohuslav Pilný

Na svém čtvrtečním mimořádném jednání představenstvo FK Dukla Praha, a.s. rozhodlo o odvolání trenéra A mužstva Romana Skuhravého a jeho asistenta Richarda Poláka.

Přípravu A mužstva převezme trenér Bohuslav Pilný společně s dosavadním trenérem B mužstva Alešem Majerem, kteří první tým Dukly povedou od nejbližšího ligového zápasu v Jihlavě.

Bohuslav Pilný je bývalým ligovým obráncem, který svoji hráčskou kariéru spojil především s Hradcem Králové a Libercem. Pod Ještědem také získal v sezoně 2001/2002 ligový titul.

Po skončení hráčské kariéry začal Pilný trénovat v nižších soutěžích, později vedl Hradec Králové, se kterým postoupil do první ligy, Viktorii Žižkov, Sokolov a byl také asistentem v prvoligové Příbrami.

Komentář majoritního vlastníka Ing. Petra Pauknera, Ph.D.:

„Trenér Skuhravý převzal mužstvo v září 2018 s úkolem pokusit se po sérii sedmi úvodních porážek zachránit pro Duklu prvoligovou příslušnost. To se nakonec nepodařilo. Kromě pokusu o návrat do nejvyšší soutěže dostal spolu se svým asistentem Richardem Polákem za úkol zabudovávat do A-týmu mladé talentované hráče, což se mu úspěšne podařilo. Bylo to z toho důvodu, aby pozdější prodej těchto hráčů ulehčil z mé strany financování fotbalového klubu. Jsem přesvědčen, že on i jeho asistent odváděli po celou dobu svého působení v našem klubu svou práci s maximálním zaujetím a za to bych jim chtěl poděkovat. Bohužel, série posledních neúspěšných výsledků provázená nízkou efektivitou nedala vedení klubu a ani mně jinou možnost než téměř tříletou spolupráci ukončit. Do další trenérské činnosti jim přeji hodně zdaru.“

 

Fotogalerie


Partneři klubu