Teď začne
vojna!

Dukla se o další ligové body popere v dohrávce na hřišti Prostějova

6. 4. 2021 | Lukáš Šonský

Dukla se o další ligové body popere v dohrávce na hřišti Prostějova

V sobotu v Třinci, ve středu v Prostějově. Podruhé během pěti dnů čeká Duklu cesta na hřiště soupeře z moravskoslezské části republiky. Dohrávané utkání 14. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY má na prostějovském trávníku výkop ve středečních 16:30 a můžete ho sledovat živě na internetovém streamu.

Dva zápasy týdně jsou pro Duklu v dubnu standardem, většinu jich navíc odehraje venku. Po Prostějově nás čeká ještě cesta do Líšně (14. dubna) a do Jihlavy (18. dubna).

„Nehledáme žádné výmluvy. Víme, že duben bude složitý a chceme být na každý zápas maximálně připravení. S podobným zápasovým vytížením máme zkušenosti už z jara minulého roku,“ řekl Roman Skuhravý, trenér Dukly.

Prostějov je v tabulce druhé ligy čtvrtý se ziskem 26 bodů, ale oproti Dukle má odehraný o zápas navíc. Hned 20 z 26 bodů posbírali Moravané na hřištích soupeřů a v této statistice jsou vůbec nejlepší v lize! Doma se naopak trápí. Na svém trávníku vyhráli v letošní sezoně jen jednou nad posledním Vyšehradem. Naposledy tam o víkendu podlehli v divoké přestřelce Vlašimi 3:5.

Pozor si musí naše obrana dát na prostějovské Jakuby Matouška a Kopřivu. První z nich je se sedmi góly třetím nejlepším střelcem soutěže, Kopřiva mu šlape na paty s pěti zásahy.

Dukla odehrála o víkendu v Třinci první zápas od 8. března. V bojovném utkání jsme ve druhé půli prohrávali o dva góly, slepenými trefami v 86. a 87. minutě jsme však dokázali bleskově vyrovnat a nebyli jsme daleko od toho, abychom skóre i otočili. Více si přečtěte ZDE.

„Věděli jsme, že u hráčů, kteří prošli covidem, bude znát kondiční manko. Jen mě mrzelo, že jsme nebyli přesnější v kombinaci,“ řekl po utkání Skuhravý. Vyzdvihl střídající hráče, kteří ve druhé půli zápas rozhýbali a jeden z nich, Štěpán Šebrle, dokonce jako náhradník vstřelil svůj první ligový gól za A-tým.

S Prostějovem jsme se letošním ročníku v srpnu v rámci druhého ligového kola utkali doma na Julisce a zápas skončil nerozhodně 0:0. Především v první půli jsme měli nad soupeřem místy až jasnou převahu, ale nedokázali jsme se gólově prosadit.

Stream sledujte na odkaze níže:

 

Fotogalerie


Partneři klubu