Začíná ligové jaro. Dukla ho odstartuje soubojem s Ústím nad Labem

7. 3. 2021 | Lukáš Šonský

Začíná ligové jaro. Dukla ho odstartuje soubojem s Ústím nad Labem

Po více než třech měsících nás znovu čeká souboj ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE. Zatímco všechny ostatní týmy už mají premiérový zápas jarní části ligy za sebou, Duklu čeká dohrávka kola až v pondělí. Zápas proti Ústí nad Labem má výkop ve 14:30 hodin a živě ho vysílá ČT Sport.

„Ústí je jeden ze soupeřů, se kterými jsou zápasy vždy zajímavé. Změna trenéra, postavení v tabulce a způsob hry Ústí jsou pro nás výzvou a motivací. Jestli jsme něco dlužni sami sobě, fanouškům a vedení, tak to jsou výsledky z domácích zápasů. I proto chceme tuhle příležitost využít a zvítězit,“ uvedl v rozhovoru Roman Skuhravý, trenér Dukly.

Ústí je jediným týmem, se kterým jsme se na podzim ještě neutkali. V tomto půlroce ho proto vyzveme dvakrát – v pondělí doma na Julisce a pak v předposledním kole v sobotu 22. května na jeho hřišti.

Severočeši měli povedený podzim, když se ziskem 21 bodů přezimovali za Hradcem Králové a Líšní na třetím místě druholigové tabulky. Jejich tým ale opustil trenér Jiří Jarošík, kterého zlákala nabídka ze Slovinska.

Mužstvo proto poprvé v lize povede bývalý reprezentant David Jarolím, který chce se svými svěřenci hrát atraktivní útočný fotbal a do týmu co nejvíce zapracovat mladé hráče. V přípravě se Jarolímovo mužstvo rozjíždělo pomaleji, v lednové Tipsport lize zapsalo dvě porážky (proti Slavii „B“ a Varnsdorfu) a remizovalo s Chrudimí.

S blížícím se startem ligy však Ústí výsledkově pookřálo. V únoru po přestřelce porazilo plzeňské béčko 5:4 i Vyšehrad 1:0 a naposledy remizovalo s Bohemians 1905 2:2. Ústečtí měli v plánu i ligovou generálku, nakonec se ale na utkání nedohodli s rezervou Slavie i Sparty. Duel na Julisce pro ně proto bude ostrým startem.

Dukla odehrála v zimě slušnou porci deseti přípravných duelů s bilancí pěti výher, čtyř remíz a jediné porážky. V našem posledním vystoupení jsme na přírodní trávě v Jihlavě hráli s Vysočinou nerozhodně 2:2.

Duel s Ústím je pro nás ideální příležitostí, jak se odrazit k lepším výsledkům. Na podzim jsme byli týmem, který na domácím hřišti nejčastěji remizoval (čtyřikrát ze šesti zápasů) a získal pouze sedm bodů.

Výsledky a sestavy z posledního zápasu

FC Vysočina Jihlava – FK Dukla Praha 2:2 (2:1)
Branky: 11. Ritter, 37. Selnar – 6. Hadaščok, 52. Barac

Sestava Dukly: Rada (46. Kinský) – Ayong (72. Krunert), Piroch, Kovernikov (46. Fišl) – Souček (46. Koval‘), Doumbia, Krunert (46. Barac), Chlumecký – Kozel (46. Bin), Faleye (46. Fábry), Hadaščok (46. Buchvaldek).

Bohemians Praha 1905 – FK Ústí nad Labem 2:2 (1:1)
Branky: 16. Kosek, 76. Novák – 23. Čičovský, 51. Gollnack.

Sestava Ústí nad Labem: Tvrdoň – Hudec, Glöckner, Chodora (58. Boubane), A. Černý, Prošek (58. Jakš), Emmer (58. Miskovič), Bílek, Kušej (58. Cantin), Koubek (46. Gollnack), Čičovský (70. Jiránek).

 

Fotogalerie


Partneři klubu