PORTRÉTY Z JULISKYMartin Chlumecký
    FANSHOP

Dukla vítá zkušeného záložníka. Z Ústí nad Labem přichází Jan Peterka

8. 2. 2021 | Tisková zpráva

Dukla vítá zkušeného záložníka. Z Ústí nad Labem přichází Jan Peterka

V pořadí již čtvrtou posilou Dukly v zimním přestupovém období je třicetiletý záložník Jan Peterka, který na Julisku přestupuje z Ústí nad Labem. V našem dresu bude působit už od jarní částí této sezony. Smlouvu podepsal do června 2024.

„Od mého příchodu do Dukly se bavíme v klubu o tom, že potřebujeme získat zkušeného, charakterového a fotbalově zajímavého hráče. Řešili jsme se několik jmen, mezi nimiž byl právě Honza Peterka,“ uvedl Jan Staněk, sportovní ředitel Dukly.

„Honza měl více nabídek a my si moc vážíme toho, že se rozhodl pro Duklu. Původně jsme měli transfer v plánu až na léto. Jeho možný příchod a přínos pro tým jsme však dále diskutovali a nakonec jsme se rozhodli, že o přestup zkusíme zabojovat již teď v zimě. To se nakonec k naší radosti povedlo. Honza je osobnost, která našemu mladému týmu pomůže. Chceme na jaře jít tabulkou co nejvýše a i v případě, že by to nevyšlo až na úplný vrchol, tak chceme, aby se tým dával dohromady na příští sezonu,“ pokračuje Staněk.

Zkušený defenzivní záložník spojil svoji kariéru s Ústím nad Labem, kde dělal kapitána. Na severu Čech strávil deset sezon a odehrál tam 226 zápasů. V Dukle se stane nejstarším hráčem do pole, starším v týmu je jen brankář Filip Rada.

„Dukla je tradiční klub, který má u nás velké jméno. Líbí se mi také styl a filozofie, jakou se Dukla prezentuje. Bylo vidět, že o mě v klubu hodně stáli a já jsem rád, že jsme se nakonec na všem domluvili,“ řekl po podpisu smlouvy Jan Peterka.

„Bude to pro mě nová zkušenost, jelikož jsem drtivou většinu kariéry strávil v jednom klubu. Těším se ale, že budu zažívat něco nového a nasbírám další zkušenosti,“ dodal.

 

Fotogalerie


Partneři klubu