Záložník Jakub Barac je novým hráčem Dukly

21. 1. 2021 | Redakce

Záložník Jakub Barac je novým hráčem Dukly

Druhou posilou Dukly v zimním přestupovém období je čtyřiadvacetiletý záložník Jakub Barac, který přichází z Varnsdorfu. Na Julisce podepsal smlouvu do června 2023.

„Mám radost, že jsem součástí Dukly. Přestup beru jako krok vpřed v mé fotbalové kariéře. Doufám, že svými výkony pomůžu dostat Duklu tam, kam patří, tedy do první ligy,“ řekl Jakub Barac po podpisu smlouvy.

Barac je odchovancem Liberce, odkud odešel do Varnsdorfu. Slovan si ale Barace pro dobré výkony v letní přípravě vypůjčil pro podzimní část letošní sezony a záložník v jeho dresu naskočil do několika zápasů nejvyšší soutěže a okusil i atmosféru utkání Evropské ligy. Za Liberec nastoupil také v říjnu v přátelském utkání proti Dukle v Mnichově Hradišti.

„Jsem rád, že se nám naskytla možnost Jakuba získat. Je to typ hráče, který zapadá do naší strategie, je silný na míči, chytrý fotbalista. Je mladý, takže má dobrý potenciál, ale zároveň už má také něco odehráno. Dukla ho dlouho skautovala a jeho výhodou je, že může hrát na více pozicích, což nám umožní větší variabilitu,“ uvedl Jan Staněk, sportovní ředitel Dukly. 

„Dnešní fotbal směřuje k tomu, aby hráč uměl v jednom utkání zvládnout určité úseky hry na jiné pozici, než v jaké hraje v základním rozestavení, aniž by to hru mužstva ovlivnilo a Jakub by měl být v tomto směru velkým přínosem,“ dodal Staněk.

 

Fotogalerie


Partneři klubu