V poháru proti ligovému mistrovi. Duklu čeká zápas na Slavii

18. 1. 2021 | Lukáš Šonský

V poháru proti ligovému mistrovi. Duklu čeká zápas na Slavii

Poprvé od konce srpna vyběhneme k pohárovému utkání. Ve 3. kole MOL Cupu nám los určil za soupeře pražskou Slavii, loňského ligového mistra a jednoho z nejtěžších možných protivníků. Utkání na hřišti soupeře začíná v úterý v 15:30 a živě ho vysílá ČT Sport.

„Už po losu jsme deklarovali, že možnost změřit síly se Slavii je pro nás nesmírně cenná. Čeká nás top soupeř, i když proti nám asi nepostaví to nejsilnější a bude chtít vytížit ostatní hráče. Každopádně se moc těšíme. Pod Jindrou Trpišovským se slávisté prezentují kvalitním a velice zajímavým způsobem hry,“ řekl Roman Skuhravý, trenér Dukly.

Dukla sehrála v této sezoně jediný pohárový zápas: 26. srpna jsme v prvním kole vyhráli na hřišti Admiry Praha po gólech Buchvaldka, Součka, Preislera a Kozmy 4:0. Přes druhé kolo jsme postoupili kontumačně, neboť náš další soupeř pražská Aritma zápas vzdala.

Slavia soubojem s Duklou do poháru teprve vstupuje. Mimochodem, oba týmy patří v poháru k nejúspěšnějším v republice – Dukla vyhrála ten Československý osmkrát, Slavia v Českém poháru triumfovala pětkrát.

Je bez debat, že Slavia jde do střetnutí jako velký favorit. Sešívaní vedou tabulku nejvyšší soutěže s šestibodovým náskokem a doma v této sezoně z osmi odehraných ligových zápasů až na jednu remízu vše vyhráli.

Dukla se však na Slavii naladila hned v prvním zápase letošního roku, kdy jsme v přátelském utkání porazili Jablonec 3:1. Slavia vstoupila stejným výsledkem do jarní části ligy v sobotu doma proti Olomouci.

Kvůli zranění do zápasu jistě nezasáhne kapitán Daniel Kozma, útočník Kim Seung Bin a záložník Tomáš Kott. Naopak připraven bude Sunday Faleye, naše nigerijská útočná posila, která už krátce zasáhla do přáteláku s Jabloncem i do utkání zimní ligy proti Táborsku.

„Jsme připravení. Jablonec nám ukázal, že můžeme hrát s každým. Nesmíme se bát, budeme hrát svoji hru a šance přijdou,“ říká obránce Daniel Souček. „Nemáme co ztratit. Nečeká nás samozřejmě nic jednoduchého, Slavia je skvěle fyzicky připravená, mají hodně centrovaných míčů do vápna a dobrý systém hry. My jsme ale dobře nachystaní a věříme, že se nám zápas povede zvládnout.“

Oba týmy se utkaly také ve FIFA, kde zápas skončil remízou 1:1. Za Duklu nastoupili její zástupci Efik55“ Ballumi10. Více o plánovaném zápase ZDE.

 

Fotogalerie


Partneři klubu