PORTRÉTY Z JULISKYDaniel Kozma
    FANSHOP

První trénink v novém roce. Dukla zahájila zimní přípravu

4. 1. 2021 | Lukáš Šonský

První trénink v novém roce. Dukla zahájila zimní přípravu

V pondělí 4. ledna se fotbalisté Dukly sešli k zimní přípravě pro druhou polovinu sezony. V rámci ní odehrajeme několik přípravných zápasů a čeká nás také konfrontace v zimním turnaji Tipsport liga.

„Je pro nás klíčové, abychom co nejrychleji poskládali kádr pro jaro. Příprava pro nás bude trochu specifická tím, že už 20. ledna nás čeká pohárový zápas se Slavií, takže přípravu rozdělíme na období před tímto utkáním a po něm,“ řekl hlavní trenér Roman Skuhravý.

„Jinak pracujeme stále stejně. Chceme dát příležitost mladším hráčům a být o kousek dál než na podzim. Zaměříme se na další individuální kondiční rozvoj hráčů, silovou složku a podobně,“ dodal Skuhravý.

První přípravné utkání čeká Duklu už tuto sobotu proti prvoligovému Jablonci, hned den nato vstoupí do zimní Tipsport ligy utkáním s Táborskem. Více o Tipsport lize najdete ZDE.

Kromě již zmíněného duelu 3. kola MOL Cupu na Slavii odehrajeme v únoru ještě přípravné zápasy s Vyšehradem a Vlašimí. O případných dalších utkáních se jedná.

„Máme radost z toho, že jsme dokázali termínovku zápasů vůbec poskládat. Vzhledem ke koronaviru i faktu, že první liga začíná už v půlce ledna, jsme to měli složitější. O to více si ceníme toho, že dostaneme šanci zahrát si generálku s Jabloncem. Bude to pro nás další zkušenost,“ zmínil trenér.

Kádr pro začátek zimní přípravy

Brankáři: Filip Rada, Antonín Kinský, Jan Štovíček
Obránci: Jiří Piroch, Daniel Fišl, Martin Chlumecký, Daniel Souček, Artem Kovernikov, Samuel Dancák, Tomáš Lauko, David Čížek, Filip Nagy (týdenní test).
Záložníci: Štěpán Krunert, Lukáš Buchvaldek, Robert Kovaľ, David Kozel, Vojtěch Mentberger, Daniel Villaseca, Štěpán Studnička, Ondřej Ullman, Mohamed Doumbia (k týmu se připojí později)
Útočníci: Marek Fábry, Vojtěch Hadaščok, Jakub Hodek, Štěpán Šebrle, Karsten Ayong.

Zranění/rekonvalescence: Kim Seung Bin, Daniel Kozma, Tomáš Kott

Konec hostování: Michael Ugwu, Jaejun An.

Devatenáctiletý obránce Filip Nagy je slovenským mládežnickým reprezentantem, který působil v Itálii. Do Dukly přišel na týdenní test. Další obránce Josef Jakab zamířil z Dukly na dvoutýdenní testy do Slavoje Vyšehrad. 

Záložník Dominik Preisler se zapojil do tréninkového procesu s Mladou Boleslaví, kam by měl odejít na hostování. 

Rozpis nejbližších zápasů

9. ledna, sobota 11:00, přátelský zápas FK Dukla Praha – FK Jablonec (Satalice)
10. ledna, neděle, 10:30, Tipsport liga, FK Dukla Praha – FC MAS Táborsko (stadion Xaverov)
20. ledna, středa, 15:30, MOL Cup, SK Slavia Praha – FK Dukla Praha
23. ledna, sobota, 10:30, Tipsport liga, FK Dukla Praha – AC Sparta Praha "B" (stadion Xaverov)
26. ledna, úterý, 10:30, Tipsport liga, FK Dukla Praha – FC Hradec Králové (stadion Xaverov)

Upozorňujeme fanoušky, že na utkáních nesmí být dle nařízení vlády ČR přítomni diváci. 

 

Fotogalerie


Partneři klubu