FANSHOP

Bojovali jsme jeden za druhého, pochvaloval si střelec Fábry

28. 11. 2020 | Lukáš Šonský

Bojovali jsme jeden za druhého, pochvaloval si střelec Fábry

Trefil se poprvé v sezoně a nasměroval tím Duklu k vítězství v pražském derby proti Žižkovu. „Ale gól nijak extra slavit nebudu. Vím, že bych jich měl dávat víc,“ smál se útočník Marek Fábry. Dukla i díky jeho brance po výhře 2:0 konečně urvala tři body.

Fábry otevřel skóre ve 30. minutě, když využil nepřesné malé domů domácího stopera a přeloboval brankáře Švengera (viz. úvodní foto). Triumf Dukly pečetil v závěru rovněž svoji první trefou v ročníku střídající Michael Ugwu.

„Musím říct, že jsem tušil, že obránce udělá chybu. Proto jsem tam šel. Byl jsem důrazný a vyšlo to. Jsem za to moc rád,“ popsal Fábry svoji branku.

A jak hodnotil zápas? „Připravovali jsme se na těžký terén, který tady nebyl ideální. Taky jsme si řekli, že když to nepůjde krásou, tak to urveme jakkoliv silou. Hráli jsme jako jeden tým a bojovali jeden za druhého do poslední minuty, proto jsme si zasloužili vyhrát.“

Dukla už potřebovala tři body jako sůl. Triumf na Žižkově je pro nás teprve třetím vítězstvím v této sezoně. „Úleva. Dá se říct, že nám spadl kámen ze srdce. Ukázali jsme, že fotbal hrát umíme. Musíme to potvrdit i v dalších zápasech,“ řekl Fábry.

Trenér Roman Skuhravý doplnil: „Víme, jakou máme kvalitu a také víme, na čem pracovat. Zápasy, které jsme nezvládli výsledkově, byly z naší strany hodně podobné a dostali jsme v nich góly z jednoduchých situací. Jsem rád, že to teď kluci zvládli. Mám za ně velkou radost.“

Do konce podzimu čekají Duklu ještě dva zápasy. Ve středu doma s Hradcem Králové a pak v neděli v Táborsku.

Foto: Michal Káva

 

Fotogalerie


Partneři klubu