• Klub

• 27.11.2020

Má titul s Duklou i olympijské zlato. Jan Berger slaví 65. narozeniny

Své 65. narozeniny dnes slaví Jan Berger. Jeden z největších talentů své doby, reprezentant Československa a držitel mistrovského titulu s Duklou z roku 1979.

Jeho životopis je plný velkých úspěchů. Kromě titulu s Duklou vyhrál domácí ligu také dvakrát se Spartou, v jejíž dresu odehrál téměř 150 zápasů. Svoje jméno spojil také se Škodou Plzeň a švýcarským FC Zürichem.

Jan Berger rovněž patřil k oporám československé reprezentace. Ve své sbírce má zlato z olympijských her v roce 1980 a bronzovou medaili z mistrovství Evropy v roce 1980. Zúčastnil se též mistrovství světa v roce 1982 ve Španělsku. V letech 1980-1987 odehrál celkem 30 reprezentačních zápasů a vstřelil tři branky.

Po ukončení hráčské kariéry se stal trenérem. Vedl i naše A-mužstvo, které působilo v Pražském přeboru. Na Duklu Jan Berger nikdy nezanevřel. Spolu s dalšími bývalými hráči a legendy Dukly pravidelně navštěvuje naše domácí zápasy.