• Klub

• 14.10.2020

Pocta pro Josefa Masopusta. Legenda Dukly je v nominaci Týmu snů

Legenda Dukly Praha a jeden z nejlepších evropských fotbalistů historie Josef Masopust je v nominaci Týmu snů (Ballon d’Or Dream Team), který bude letos vyhlášen jako kompenzace za udělení Zlatého míče pro nejlepšího hráče světa. Masopust je ve společnosti jmen jako Pep Guardiola, Steven Gerrard, Clarence Seedorf nebo Andrea Pirlo.

Josef Masopust vyhrál v našem dresu osmkrát ligový titul, čtyřikrát Americký pohár, s československou reprezentací vybojoval bronz na ME (1960), stříbro na MS (1962), byl vyhlášen českým Fotbalistou století a v roce 1962 získal Zlatý míč pro nejlepšího evropského fotbalistu. Zemřel v roce 2015 ve věku 84 let.

Tým snů bude volit 170 novinářů z celého světa. Na jména nominovaných záložníků do této hvězdné společnosti se můžete podívat níže, nominace na další pozice budou zveřejněny postupně v příštích týdnech.

Slavný Zlatý míč pro rok 2020 poprvé v historii nikdo nepřevezme, anketa byla kvůli koronaviru zrušena.