PORTRÉTY Z JULISKYJiří Piroch
    FANSHOP

Pro další body do Varnsdorfu. Dukla chce navázat na domácí výhru

26. 9. 2020 | Lukáš Šonský

Pro další body do Varnsdorfu. Dukla chce navázat na domácí výhru

Potřetí v letošní sezoně se v ligovém utkání představíme na hřišti soupeře. Duel 5. kola sehraje Dukla ve Varnsdorfu, kde je úvodní výkop naplánovaný na nedělních 16:30.

Upozorňujeme fanoušky Dukly, že na utkání do Varnsdorfu nebudou na základě rozhodnutí domácího týmu vpuštěni. Více informací najdete v oficiální zprávě klubu

Ve Varnsdorfu budeme chtít navázat na domácí vítězství proti Třinci, proti kterému jsme ještě v prvním poločase otočili skóre a nakonec vyhráli 3:1. Více o utkání čtěte ZDE.

„Je dobře, že jsme si zase zvedli sebevědomí. Výhra nad Třincem nás nakopla a věříme, že ji potvrdíme v dalších zápasech,“ řekl Martin Chlumecký, obránce Dukly. „Zase bude záležet na tom, jak budeme hrát my. Varnsdorf je houževnatý tým, který je doma hodně nepříjemný.“

Potkají se týmy s nejpevnější obranou. V aktuálním ročníku totiž právě Varnsdorf a Dukla obdržely za čtyři odehrané zápasy nejméně branek (2). „My si na pevné defenzivě zakládáme. Jen potřebujeme, abychom gólů stříleli ještě o něco víc. Myslím, že proti Třinci jsme jich mohli dát víc než tři,“ dodal Chlumecký.

Dukla je se sedmi body v tabulce čtvrtá, Varnsdorf má o bod méně a je sedmý. V letošním ročníku náš nedělní soupeř ještě ani jednou neprohrál – porazil doma Třinec a remizoval s Ústím nad Labem, Líšní a Blanskem.

„Čeká nás těžký zápas, ve Varnsdorfu jsem hrál, takže vím, že doma jsou běhaví a silní. Tým se ale obměnil, osobně už tam znám asi jen čtyři nebo pět kluků. Tak uvidíme, jestli proběhne nějaká hecovačka,“ smál se obránce Dukly.

Ve vzájemných zápasech loňské sezony byla úspěšnější Dukla. V listopadu na severu Čech remizovala 1:1, v červenci pak doma soupeře porazila 2:1. 

Vzájemné zápasy v loňské sezoně

15. kolo FK Varnsdorf - FK Dukla Praha 1:1 (1:0)
Branky: 45. Houser - 53. Ayong.
Sestava Dukly: Rada - Kovernikov, Piroch, Preisler - Kovaľ (46. Hašek), Doumbia, Tetour, Krunert (46. Ayong), Dancák - Holík (76. Kott), Hadaščok.

29. kolo FK Dukla Praha - FK Varnsdorf 2:1 (1:0)
Branky: 41. Kozma, 57. Jakab - 50. Schön
Sestava Dukly: Rada – Chlumecký, Piroch, Jakab – Kozma, Tetour (c) (84. Kovaľ), Doumbia – Souček (76. Ayong), Preisler (84. Krunert), Holík (76. Ullman), Fábry (58. Hadaščok).

 

Fotogalerie


Partneři klubu