• Ohlasy po zápase

• 20.09.2020

Můj gól? Haluz, smál se Kozma. Skuhravý chválil výkon soupeře

Poprvé doma za tři body. Taky to v kabině Dukly po vítězném utkání s Třincem (3:1) pořádně burácelo. Soupeř ale na Julisce kousal a Dukla musela skóre otáčet. Přečtěte si pozápasové hodnocení kapitána Daniela Kozmy a trenéra Romana Skuhravého.

„Musím říct, že po dvou utkáních, které se nám nepovedly, pro nás byl tenhle zápas velice těžký. Jsem rád, že jsme se dokázali semknout a dojít si pro vítězství,“ usmíval se kapitán Kozma.

Na obratu se sám podílel gólem: ve čtrnácté minutě už za nepříznivého stavu vypálil z hranice vápna, trefil hráče před sebou a gólman Třince nestihl na změnu směru letícího míče reagovat. „Byla to haluz. Bez teče by ta střela šla vedla, šťastný gól,“ líčil. „Furt si říkáme, že málo střílíme. Tak jsem to zkusil a vyšlo to.“

Zároveň chválil, že Dukla dokázala ještě do poločasu výsledek otočit. O rozdílový gól se postaral dobře hrající Korejec Kim, ve druhé půli pak pojistku na konečných 3:1 přidal Mohamed Doumbia.

„Soupeř hrál dobrý zápas, nebál se. Měl na hrotu vysokého útočníka, který sbíral hodně míčů. Mám radost, že jsme dokázali hrát naši hru. Šancí bylo ještě víc, mohli jsme přidat i další branky.“

Trenér Skuhravý hledal hlavní důvod úspěchu ve větším klidu a správném řešení situací. „V předfinální a finální fázi jsme byli klidnější, to rozhodlo. Dlouhodobě máme problém se střeleckými pozicemi, dnes jsme ale situace vyhodnocovali správně,“ chválil.

Zároveň smekl před výkonem soupeře. „Musím říct, že Třinec pro nás byl hodně nečitelný. Prošli si řadou změn a nevěděli jsme, co od nich čekat. Ukázali nám, že fotbal hrát umí a podali tady skvělý výkon.“

Dukla zapsala druhou výhru v sezoně a podruhé taky vstřelila tři góly. Skuhravý věří, že jeho tým bude ještě lepší. „Věřím tomu, že průběh soutěže teprve ukáže. Odešli nám tři klíčoví hráči a nelze je nahradit ze dne na den. Kluci se musí na naší hru adaptovat. I tak si myslím, že máme ještě spoustu prostoru pro zlepšení a že se to v naší hře brzy projeví.“