• Klub

• 03.09.2020

Duklu podpořil šéf ekologické firmy: Naučme děti vztahu k životnímu prostředí

Je jednatelem společnosti Aston, která zajišťuje komplexní služby v oblasti ekologie. Jiří Smrž je ale také velkým fotbalovým fanouškem s blízkým vztahem k pražské Dukle, kterou se rozhodl finančně podpořit. „Rád spojím své jméno s klubem, který jsem jako dítě obdivoval,“ říká.

Společnost Aston eko patří i mezi hrdé partnery České fotbalové reprezentace. Smrž říká: „Chceme zákazníkům nabídnout komplexnost. Věnujeme se de facto všemu v oblasti ekologie od vody, ovzduší až přes odstraňování azbestu.“

A jak podle něj souvisí ekologie s fotbalem? „Je to součást celého našeho života a souvisí s naší společností. Budu rád, když se naučíme děti i ve fotbalových klubech vychovávat k ekologickém myšlení, aby nezahazovaly odpadky a chovaly se šetrně k celému životnímu prostředí,“ povídá Smrž, který jako funkcionář dokázal vytáhnout Sezimovo Ústí do druhé ligy.

Fotbal na Dukle sleduje dlouhodobě. Vzpomíná, jak jako dítě obdivoval Ivo Viktora, Ladislava Vízka a další. „Byl to první klub, kterému jsem fandil,“ usmívá se. „Od té doby je mi Dukla sympatická. Ovlivnila mě jako člověka. Mám doma ještě hrníček a další suvenýry, všechno přes čtyřicet let staré. Jsem rád, že jde Dukla zase nahoru.“

Smrž má o českém fotbale přehled na reprezentační i klubové úrovni. „Teď jsme tak v slabším průměru,“ myslí si. „Ale mám pocit, že se to pomalinku zlepšuje. Otázka je, jestli se dostaneme na úroveň jako před patnácti lety. Musí se tvrdě pracovat a mladým klukům je potřeba vštěpovat do hlavy, že mohou dosáhnout něčeho velkého.“