Před ligou pohár. Dukla ho zahájí soubojem s Admirou

25. 8. 2020 | Lukáš Šonský

Před ligou pohár. Dukla ho zahájí soubojem s Admirou

Po úvodním sobotním ligovém střetnutí čeká fotbalisty Dukly Praha také první pohárový zápas. Do MOL Cupu vstoupí ve středu na hřišti pražské Admiry, kde je výkon naplánovaný na 18:00.


Admira je soupeř z ČFL, tedy z třetí české nejvyšší soutěže. V loňské sezoně, která byla kvůli virové pandemii předčasně ukončena, skončila Admira na 10. místě ligové tabulky. V poháru pak vypadla ve druhém kole proti Hradci Králové.

Dukla loni v MOL Cupu došla do osmifinále, kde byla nad její síly ligová Olomouc. A letos? „Dali jsme si za cíl, že chceme dojít co nejdál. Pohár je pro nás lákavý. Rádi bychom si v něm zahráli proti prvoligovému soupeři,“ řekl kouč Roman Skuhravý.

Před Admirou má ale jeho tým zdravý respekt. Trenéři sledovali první ligový duel svého pohárového protivníka, v němž Admira v neděli porazila slávistické „béčko“ 3:1.

„Odehráli poctivé utkání s dvěma zkušenými hráči v útoku. Víme ale, co nás čeká. Výhra s Vyšehradem nám pomohla a já věřím, že si dojdeme pro postup,“ dodal Skuhravý.

V sestavě dá kvůli nabitějšími programu šanci i těm, na které se v sobotu nedostalo. „Máme vyrovnané mužstvo. Ti, co byli zklamaní, že si proti Vyšehradu nezahráli, budou mít šanci se teď ukázat.“

Utkání začíná v 18:00. Přijďte Duklu podpořit! 

Poslední zápasy obou týmů:

1. kolo ČFL (A)
FK Admira Praha - SK Slavia Praha "B" 3:1 (1:1)
Branky: 44. Zahálka, 59. Panýrek, 80. Mich. Douděra – 41. Křišťan (pen.)
Sestava Admiry Praha: Keller – Herc, Fric, Martinic (C) (58. Záruba), Čácha, Mošna (67. Radimský), Panýrek, Mich. Douděra (81. Kunc), Čížek, Zahálka, Horák

1. kolo FNL
FC Slavoj Vyšehrad – FK Dukla Praha 0:3 (0:1)
Branky: 41. Doumbia, 63. Buchvaldek, 69. Preisler
Sestava Dukly Praha: Rada – Dancák, Piroch, Chlumecký – Doumbia, Kozma (C) - Preisler (87. Jakab), Krunert (80. Kovaľ), Buchvaldek (68. Hadaščok), Souček (87. Kozel) – Fábry (46. Ayong)

 

Fotogalerie


Partneři klubu